Ders Notları

Japon kültürü ile ülkemizin sahip olduğu kültürel özellikleri karşılaştırdığımızda iki ülke arasındaki benzerlik ve farklılıklar hakkında neler söyleyebilirsiniz?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Japon kültürü ile ülkemizin sahip olduğu kültürel özellikleri karşılaştırdığımızda iki ülke arasındaki benzerlik ve farklılıklar hakkında neler söyleyebilirsiniz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Japon kültürü ile ülkemizin sahip olduğu kültürel özellikleri karşılaştırdığımızda iki ülke arasındaki benzerlik ve farklılıklar hakkında neler söyleyebilirsiniz? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap :

Farklı olarak: Japonlar denizden çıkan her şeyi yer fakat Türkler her balık çeşidini yemez.

Benzer olarakta iki ülke insanlarda misafirperverdir.


Japon kültürü ile ülkemizin sahip olduğu kültürel özellikleri karşılaştırdığımızda iki ülke arasındaki benzerlik ve farklılıklar hakkında neler söyleyebilirsiniz? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap : Japon kültüründe çay seramonisi adı verilen bir misafir ağırlama tarzı vardır. Çay, japon kültüründe önemli olduğu gibi bizim Türk kültürümüzde çok önemlidir.

Türk kültürü diğer ülkeler tarafından ilgi gören bir kültürdür. Japon kültürde Türk kültürü gibi başka ülkeler tarafından ilgi görmektedir.

Japonların da kültürel kıyafetleri vardır. Kendilerine has oyun ve dansları vardır. Lakin bizden farklı olarak dövüş sanatları ve mutfakları vardır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Japon kültürü ile Türk kültürü birbirinden farklı ve benzer özellikleri bulunan ve tarihte atalarından kalan gelenek ve göreneklerin farklılıklarını gözlemleyebileceğimiz iki devlettir Türk milleti ve Japon milletleri misafir ağırlamayı çok sever ve ikramlarda bulunmayı misafirperverlik olarak kabul ederler yalnız Japon kültüründe bulunan yemek özellikleri gelenek ve görenekler Türk milletinin gelenek ve göreneklerine göre çok fazla farklılık gösterir Japonlar çeşitli yemek tarzlarıyla farklılık gösterirler

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.