"Sağlıklı beslenme"nin önemini anlatan bir konuşma yapınız. | Forum Sayfa Cevapları

“Sağlıklı beslenme”nin önemini anlatan bir konuşma yapınız.


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Sağlıklı beslenmenin önemini anlatan bir konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sağlıklı beslenmenin önemini anlatan bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için zararlı alışkanlıklardan kaçınmak, yeterli şekilde uyumak, spor yapmak, sitres ten uzak durmak vede sağlıklı beslenmek gelir. Sağlıklı veslenmek vücudun ihtiyaç duyduğu besinleri yeterli miktarda ve uygun zamanda bilinçli bir şekilde yapılan alışkanlıktır.


Sağlıklı beslenmenin önemini anlatan bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Sağlıklı beslenmek için yapmamız gereken tükettiğimiz besinlerin temizliğine dikkat etmeli, besin temelimizi oluşturan ürünleri satın alırken üretimden tüketimine kadar geçen aşamalarda hijyenik koşulların yeterince sağlanmaması nedeniyle bizim vücudumuza zararlı hale gelebilir.

Sağlıklı beslenmek için hazır yemeklerden uzak durmalıyız. Bedensel sağlığımız için enerji arttırıcı ilaçlar yerine doğal besinler kullanmaya dikkat etmeliyiz. Zamanında yemek yemeli öğün atlamamalıyız.

Beslenmek sadece yemek içmekten oluşmaz. Yediğimize içtiğimize dikkat etmediğimiz durumda obezite diyabet veya daha tehlikeli olan kanser gibi rahatsızlıklarla karşı karşıya kalabiliriz. Düzenli beslenmek bunun için önemlidir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

“Sağlıklı beslenme”nin önemini anlatan bir konuşma yapınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!