Ders Notları

Araba ulaşım aracının günlük hayatımızdaki önemini anlatan bir konuşma yapınız.

5. Sınıf Türkçe Araba ulaşım aracının günlük hayatımızdaki önemini anlatan bir konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Araba ulaşım aracının günlük hayatımızdaki önemini anlatan bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Ulaşım araçları hayatımızda çok önemli yer kaplamaktadır. Bir yerden başka bir yere gitmemiz, ulaşım araçları ile sağlanmaktadır. Bu ulaşım araçları içerisinde en önemlilerinden bir tanesi arabadır.Araba günümüzde neredeyse herkesin sahip olduğu bir ihtiyaç haline gelmiştir.


Araba ulaşım aracının günlük hayatımızdaki önemini anlatan bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Araba günümüzden iki yüz yıl önce icat edilmiş. 1769 yılında Nikolas Cugnot soylu bir Fransızın çalışması başlangıç olarak esas alınır. Makine ile kendiliğinden çalışan bir insan gücünün gerek olmadığı bir kara taşıtı aracı tasarlamıştır. Buharlı bir taşıttır.

Fakat bugünkü arabanın şeklini 1880 yılında, içten patlamalı motorun icadı ile gelişmeye başladı. Benzinle çalışan ilk otomobil ise Almanlar tarafından icat edildi. Araçların hayatımıza hızla girmesi ve gelişmesi ile atların, at arabalarının, kağnıların yerini arabalar almaya başladı. Sonuç olarak piyasadaki ekonomik pahalılık gibi herşey arabaya ve petrolün değerinin artmasına bağlı olarak yükselmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.