Ders Notları

Kalbimiz ve temel görevleri hakkında bir araştırma yapınız.

4. Sınıf Türkçe Kalbimiz ve temel görevleri hakkında bir araştırma yapınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Kalbin temel görevi kan pompalamaktır. Aynı zamanda metabolizma ile sindirilen besinlerin atık olanların vücuttan uzaklaştırılması, vücut ısısının düzenlenmesi, asit-baz dengesini korur ve hormonlar ve enzimlerin vücudun gerekli bölgelerine taşınmasını sağlarmış. 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Türkçe ders kitabında yer alan vücudumuzda kan pompalanmasını sağlayan yaşamamızı sağlayan ve birçok organımızı yöneten ve yönlendiren kalp görevlerini kalbin yaptıklarını ve kalbin nelerden oluştuğunu öğrenmek istediğimiz zaman ve bu konuyu bir araştırma ödevi yapmak istediğimiz zaman vermiş olduğunuz bilgiler ve cevaplarla bu konuyu güzel bir şekilde tamamlayarak birçok öğrencilere sahip olduk verdiğiniz bilgiler her zaman konulara anlamamıza yardımcı oluyor tüm konuları anlamak ve detaylı bilgiler net istiyorsanız Forum sayfa sitesini ziyaret edebilir buradaki bilgileri ve cevapları burada bir de bilirsiniz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.