Ders Notları

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sağlıkla ilgili temel görevleri nelerdir? Araştırınız.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sağlıkla ilgili temel görevleri nelerdir? Araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sağlıkla ilgili temel görevleri nelerdir? Araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

  • Halk sağlığının korunması için; hastalık risklerini en aza indirmek ve önlemek için gereken çabayı sarf etmek.
  • Hastalıkların teşhis ,tedavi ve rehabilite edici sağlık hizmetlerinin yürütülmesi.
  • Uluslararası halkın sağlığını etkileyecek olan risklerin ülke içerisine girmesini engellemek.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sağlıkla ilgili temel görevleri nelerdir? Araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

  • Sağlık konusunda eğitim ve araştırma faaliyetlerini geliştirmek ve bu konuda katkı sağlama.
  • Kanunlarla ve cumhurbaşkanlığı tarafından verilen kararlar ile kendilerine verilen diğer görevleri yapmak.
  • Gerek sağlık hizmetinde kullanılan gerekse de ilaç üretiminde kullanılan etken ve yardımcı maddelerin, kaliteli ve güvenli bir şekilde piyasaya sunulması ,halka ulaşması ve fiyatların belirlenmesi çalışmalarını yapmak.
  • İnsan gücünde ve maddi kaynaklara tasarruf  sağlamak ve verim arttırma yolunda çalışma yapmak.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temel sağlık içinde evleri sorumlulukları ve içerisinde bulunduğumuz toplulukları genel sağlığını korumak bulaşıcı hastalıklardan tedbirler almak ve sağlığını korumak için birçok propagandaları yapmayız elbetteki falan görevleri arasında yer almaktadır. Sağlık her şeyin başında gelmektedir sağlıklı olabilmek için dengeli beslenmek Spor yapmak sağlığımıza dikkat etmek temiz havada yürüyüş yapmak ve stresten uzak kalmak gibi birçok olanakları mevcuttur sağlık hakkında elbette ki devletin birçok yapmış olduğu görevler ve kuralları da vardır Türkiye Cumhuriyeti devleti sağlık alanında yaptığı gelişmeler ve toplum arasındaki sağlığı korumaktadır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.