Ders Notları

Oruç tutarken dikkat etmemiz gereken hususları kısaca açıklayınız.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Oruç tutarken dikkat etmemiz gereken hususları kısaca açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Oruç tutarken dikkat etmemiz gereken hususları kısaca açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Oruç tutarken dikkat etmemiz gereken en önemli hususlar güzel ahlaklı davranışlar adaletli topluma yararlı faaliyetler de bulunmamız gerektiğini aklınızdan çıkarmamanız gerekmektedir.

Çünkü oruç tutarken dikkat etmemiz gereken hususlar güzel ahlaklı Allah’ın emir ve yasaklarına Uyan ibadetin en iyi şekilde getiren bir insan olmamız gerekir.

Sonuç olarak Yüce Allah Celle celaluhu bizlerin aç ve susuz kalmasına ihtiyacı yoktur Ramazan ayında oruç tutan bir kişi güzel ahlaklı ve Allah’ın emir ve yasaklarını en iyi şekilde uyarak Onun rızasını bekleyen bir olması gerekir.


Oruç tutarken dikkat etmemiz gereken hususları kısaca açıklayınız.konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Yukarıda yer alan Hadisi Şerif’te oruç tutarken bizlerin sadece aç ve susuz kalarak değil duygularımızın sözlerimizin ve ibadetim izinde düzgün olması gerektiğini gösteren bir konu ele almaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Oruç tutarken kendimizi günahlardan uzak tutmamız gerekir.oruç tutarken nefsimizi terbiye ettiğinizden dolayı daha fazla ibadete yönelmemiz gerekir oruç tutarken Kur’an okumak sadaka vermek fakir fukaraları gözetmek çevremizdeki yaşlı ve bakıma ihtiyacı olan insanları yardımda bulunmak tesbihatlar çekmek sohbetler dinlemek yapacağımız güzel davranışlar arasında yer alır ayrıca oruç tuttuğun zaman herhangi bir içecek veya yiyecek yememiz gerekir Çorlu’da insanın namaz ibadetlerinin dikkat etmesi gerekmektedir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.