Deprem anında yapılması ve yapılmaması gereken davranışları sebepleri ile birlikte sınıf arkadaşlarınızla tartışarak belirleyiniz.


Fen Bilimleri Ogretmeni

5. Sınıf Fen Bilimleri Deprem anında yapılması ve yapılmaması gereken davranışları sebepleri ile birlikte sınıf arkadaşlarınızla tartışarak belirleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Deprem anında İnsanlar genellikle panik yaparlar. Bu da insanların yaralanmalarına veya panikten dolayı ölümlerine sebep olmaktadır.
Bir deprem anında öncelikle kesinlikle panik yapılmamalıdır. Deprem anında olduğunuz yerden çıkmaya çalışma malı ev iş okul gibi yerlerden çıkmaya çalışmamalı deprem başladığı andan iki elimizi başımızın arasına koyar.
Sağlam bir eşyanın altına veya yanına geçerek yaşam üçgeni oluştururuz. Örneğin sandalye masa veya sabitlenmiş bir buzdolabı olabilir. Zamanında merdiven asansör balkon pencere önü gibi yerlerden uzak durmak gerekir. Eğer deprem anında dışarıda ise kesinlikle binalara yaklaşmamalıdır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Deprem anında yapılması ve yapılmaması gereken davranışları sebepleri ile birlikte sınıf arkadaşlarınızla tartışarak belirleyiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!