Ders Notları

İnternet ve sosyal medya araçlarıyla iletişim kurarken nelere dikkat etmemiz gerektiğini araştırıp defterimize yazalım.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi İnternet ve sosyal medya araçlarıyla iletişim kurarken nelere dikkat etmemiz gerektiğini araştırıp defterimize yazalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İnternet ve sosyal medya araçlarıyla iletişim kurarken nelere dikkat etmemiz gerektiğini araştırıp defterimize yazalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Maddeler halinde İnsanlar ile İnternet ve sosyal medya araçlarıyla iletişim kurarken ; 

  • Kimlik Bilgilerinizi vermemiz.
  • Kredi kartı bilgilerini vermemiz.
  • Adresimizi belirtmemiz.
  • Aile üyeleri hakkında bilgileri saklamamız.
  • Kendimizin resmi ve ailenizin resimlerini vermememiz.
  • Okulumuz hakkında ve ailemizin iş hayatı hakkında bilgileri saklamamız.

 gibi kuralları internet ve sosyal medya araçları ile iletişim kurarken açık etmemiz ve sürekli olarak dikkatli bir şekilde kullanmamız gerektiğini Aklımızdan çıkarmamız gerekmektedir..


İnternet ve sosyal medya araçlarıyla iletişim kurarken nelere dikkat etmemiz gerektiğini araştırıp defterimize yazalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İnternet ve sosyal medya araçlarıyla iletişim kurarken; İnsanlar arasında iletişim kurarken sürekli olarak birbirimizin sözünü kesmeden birbirimizi dinlememiz gerekmektedir insanlar arasındaki iletişimde empati büyük bir önem taşımaktadır karşıdaki kişinin anlattıklarını güzel bir şekilde dinlemeli ve kendimizi onun yerine koyduktan sonra Cevabınızı vermemiz gerekmektedir konuşma esnasında insanların sade bir fiil kullanması gerekmektedir. Ayrıca küçümseyici yukarıdan bakıcı sözler kullanmamız gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. İnternet ortamında iletişim kurarken veya oynadığımız bir oyunda erişimim ve bilgilerimiz kolayca ulaşılır bir durumdaysa dikkatli davranmamız gerekir. Sosyal medyada zaman geçirirken veya sanal ortamda oyun oynarken kendi bilgilerimize fotoğrafımızı ismimizi soyadımızı ve adresimizi karşımızdaki insana vermemiz gerekir. Çünkü internet ortamında tanıştığımız bir insan ne kadar güvenilir olduğunu asla bilemeyiz. Özellikle biz çocukların fotoğraf kişisel bilgiler adres okumuş olduğumuz okul gibi birçok ortamı internet ortamında paylaşma mızmız gerekir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.