Ders Notları

Vatandaşların sağlık imkanlarından ücretsiz olarak yararlanması, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hangi özelliği ile ilgilidir? Açıklayınız.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Vatandaşların sağlık imkanlarından ücretsiz olarak yararlanması, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hangi özelliği ile ilgilidir? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Vatandaşların sağlık imkanlarından ücretsiz olarak yararlanması, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hangi özelliği ile ilgilidir? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Sosyal Devlet anlayışı vatandaşlara eğitim ve ulaşımda ve sağlık hizmetlerinde ücretsiz olarak erişebilir.


Vatandaşların sağlık imkanlarından ücretsiz olarak yararlanması, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hangi özelliği ile ilgilidir? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Vatandaşların sağlık imkanlarına ücretsiz olarak ulaşabilmelerine Sosyal devlet anlayışı sağlamış olunur. Vatandaşlara eğitimden ulaşıma sağlığa her türlü temel haklara ücretsiz olarak ulaşmalarına Sosyal devlet anlayışından kaynaklanmaktadır.

Türkiye üzerinde özellikle son yıllarda Sosyal güvencesi olmayan insanlara dahi devlet ücretsiz olarak, sağlık hizmetleri sunabilmektedir. Buda ülkemizin ne kadar ileri gittiğini göstermektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yaşamış olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti devletinde sağlık alanında yapılan hizmetler ve eğitim alanında yapılan hizmetler elbetteki ücretsiz olarak sunulmaktadır. Sağlık alanında hastaneleri gittiğimiz zaman doktorların bize muayene etmesi ücretsiz olarak bilinmektedir Ayrıca ilaçlarımızı belirli bir kısmını ücretsiz olarak satın almaktayız bunun yanı sıra eğitim-öğretim döneminiz okulların ortaöğretime kadar ücretsiz bir şekilde gidebildiğimiz ülkemizde temel hak ve özgürlüklerimizi biri olan eğitim ve sağlık alanındaki birçok imkanları ücretsiz bir şekilde ulaşabilmek deyiz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.