Bitki ve hayvan hücrelerini temel kısımları ve bunların görevleri açısından karşılaştırınız.


Fen Bilimleri Öğretmeni

7. Sınıf Fen Bilimleri Bitki ve hayvan hücrelerini temel kısımları ve bunların görevleri açısından karşılaştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bitki ve hayvan hücrelerini temel kısımları ve bunların görevleri açısından karşılaştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Bitki ve hayvan hücrelerini temel kısımları;

 • Hücre Zarı
 • Çekirdek
 • Sitoplazma
  Bunlar hücrenin yapısını oluşturur. Bunları görevleri açısından karşılaştırmak istersek şu şekilde özetleyebiliriz.

Hücre Zarı: En asıl görevi hücrenin korunmasıdır. Hücreyi sarmalar ve dış etkilerden korumaya çalışır. Bu zar canlıdır. Aynı zamanda seçici ve geçirgen özelliktedir. İstediği maddeyi hücreye geçirir, istemediğini geçirmez.
Çekirdek: Hücrenin yönetim merkezdir. Sitoplazma içerisinde bulunan en büyük yapı çekirdektir. Görevi hücrenin , büyümesi, bölünmesi ve  gelişmesidir. Yoğun ve koyu renklidir.
Sitoplazma: Hücrenin sıvı kısmına denir. Kıvamı jöleye benzer. Hücre içerisindeki tüm olaylar bu sıvı içerisinde meydana gelir. Örneğin; solunum, fotosentez, sindirim gibi olaylar hep burda olur.


Bitki ve hayvan hücrelerini temel kısımları ve bunların görevleri açısından karşılaştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Bitki ve hayvan hücrelerini temel kısımları ve bunların görevleri açısından karşılaştırılma yukarıda yapıldı. Hücrenin temel taşı budur ve bu şekilde hücrelerde yapıyı meydana getirirler.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Bitki ve hayvan hücrelerini temel kısımları ve bunların görevleri açısından karşılaştırınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Fen bilimleri ders kitabımızdaki hücrenin yapısı ve hücrenin yapısında bulunan aşamaları yukarıda vermiş olduğunuz bilgiler ne ve detaylarla yakın bir şekilde öğrenerek defterime geçirdi ve ödevimi tamamladım. Verdiğiniz cevapları ve her konuda öğretiniz bilgilerle fen bilimleri dersinde daha başarılıyım. Fen bilimleri dersinde eskiden yüksek not alamadığım için her zaman Forum sayfa sitesinde araştırma yaparak ben bir girip dersinde daha başarılı ve yazılılarda daha yüksek not almaya başladım. Çok teşekkür ederim.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 15 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
  error: Content is protected !!