Büyüklerimizin bizim üzerimizdeki haklarını nasıl ödeyebiliriz? | Forum Sayfa Cevapları

Büyüklerimizin bizim üzerimizdeki haklarını nasıl ödeyebiliriz?


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Büyüklerimizin bizim üzerimizdeki haklarını nasıl ödeyebiliriz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Büyüklerimizin bizim üzerimizdeki haklarını nasıl ödeyebiliriz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Büyüklerimiz denince akla doğal olarak annemiz, babamız, dedemiz, büyük annemiz, yani bizden önce doğmuş ve bizim doğumumuza şahit olmuş insanlar aklımıza gelir.

Özellikle anne ve babalarımızın üzerimizde çok fazla hakkı vardır. Onun için anne ve babalarımızın hiçbir zaman hakkını ödeyemeyiz fakat onları yaşamları boyunca hiçbir zaman üzmemeli, bayramlarda hep birlikte olmaya özen göstermeli, ihtiyaçları olduğunda yanlarında olmalıyız.


Büyüklerimizin bizim üzerimizdeki haklarını nasıl ödeyebiliriz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Büyüklerimiz, anne baba gibi ebeveynlerden oluşmaktadır. Anne, baba, anneanne, babaanne, dayı, hala gibi bizim büyümemizde bize destek veren, bize bakan bu insanlar üzerimizde haklara sahiptir.

Bu insanların hakkını ödememiz o kadar kolay değildir. En azından onlara saygıda kusuru etmemiz ve sevgimizi göstermemiz, bayramlarda, özel günlerde onları hatırlamamız yakınlarına gitmemiz bile onları mutlu eder.

En azından onların gönüllerini almış oluruz.Bu haklar içerisinde en büyük hak anneye aittir. Çünkü anne  dokuz ay boyunca karnında taşır, emzirir, büyütür ve besler. Her zorlukta bizim yanımızda olurlar.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Büyüklerimizin bizim üzerimizdeki haklarını nasıl ödeyebiliriz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Berna
Büyüklerimizin üzerimizde var olan haklarını ödemek için sürekli olarak onlara saygı göstererek, onları sevmeli ve hizmetlerine koşmamız gerekir.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!