Ders Notları

Laboratuvar Yetenek Tutku Heves Deney Burs Uranyum Element Kelimelerin Anlamları

4. Sınıf Türkçe Laboratuvar Yetenek Tutku Heves Deney Burs Uranyum Element Kelimelerin Anlamları konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Laboratuvar Yetenek Tutku Heves Deney Burs Uranyum Element Kelimelerin Anlamları konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Laboratuvar : Bilimsel ve teknik araştırmalar için araç ve gereçleri bulunan yer.

Yetenek : Bir kimsenin bir şeyi anlama, yapabilme ya da bir etkiyi alabilme yeterliliği, gücü.

Tutku : İstenç ve yargıları aşan güçlü bir coşku.

Heves : Bir şeye karşı duyumsanan istek, eğilim, arzu.

Deney : Bilimsel bir gerçeği, yasayı ya da varsayımı göstermek, saptamak, doğrulamak, kanıtlamak ereğiyle, belirli yöntem ve kurallara uygun olarak yapılan işlem.

Burs : Bir kimsenin öğrenimini yapması ya da bilgi ve görgüsünü artırması, araştırmalarda bulunması vb. için, devlet ya da özel bir kuruluşça, belli bir süre ödenen aylık.

Uranyum : Uranyum, radyoaktif bir kimyasal elementtir.

Element : Kimyasal çözümleme yoluyla ayrıştırılamayan ya da birleşimle elde edilemeyen madde.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kürtçe dersimizde işlediğimiz bu konuda anlamını bilmediğimiz kelimeleri belirledik anlamını bilmediğimiz kelimelerin anlamlarını öğrenmek ve cümle içinde kullanmak bu bilmediğimiz konuyu ve okuduğumuz konuyu daha iyi bir şekilde anlamamıza yardımcı olabilir sizin verdiğiniz cevapları ve bilmediğimiz kelimelerin anlamlarını öğrenerek bize vermiş olduğunuz bilgiler mi cevaplarda ödevimi hızlı bir şekilde bitirdim Türkçe dersiniz sizin sayenizde çok seviyor ve Türkiye’de daha başarılı oluyorum bu yüzden size çok teşekkür ediyorum

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.