Nasıl bir dünyada yaşamayı hayal edersiniz?


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Kitabı Nasıl bir dünyada yaşamayı hayal edersiniz? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Nasıl bir dünyada yaşamayı hayal edersiniz?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

İnsanların başlarına bir şey gelmesinden korkmadıkları, ihanet ve kötülüğün olmadığı, insanların sevgi birlik ve barış içerisinde olduğu, savaşların ve mağdur insanların olmadığı, hak ve adaletin olduğu bir dünyada yaşamayı hayal ederim.


“Nasıl bir dünyada yaşamayı hayal edersiniz?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Benim yaşamayı hayal ettiğim dünyada insanlar birbirine ihanet etmez, sevgi ve saygı bağları içerisinde hayatlarını mutlulukla devam ettirirler.

Savaşlar ve masum insanlar katledilmez insanlar başka bir insanın kendisine ihanet ve zarar vereceğini düşünmezler.

Zengin ve fakir ayrımı olmadan herkes birbirine yardım ederek orta seviyede ve herkesin mutedil olduğu bir maddi güç meydana gelir.

Üst sınıftaki kişilerin alttakileri ezmediği ve kimsenin hor ve hakir görülmediği bir dünyadır.

Ailelerin mutluluk içerisinde beraberce yaşadığı çocukların tedirgin olmadan eğlendiği ve yaşlıların korkmadığı bir dünya hayal ederim.

Tek üzüntünün ölüm ve hastalıklar olduğu doğal afetler dışında hiçbir can yakıcı savaşı ve zulmün olmadığı bir dünya isterim. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Nasıl bir dünyada yaşamayı hayal edersiniz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Ben her zaman bir çocuk olarak savaşsız kimsenin kim beslemediği herkesin birbirine sevgiyle yaklaştığı yardımsever olduğu bir dünyada oldukça yaşamak isterdim çünkü ben bu dünyada hak ve özgürlüklerimden faydalanan özgürce yaşayabilen ve özgürce yaşayabilen bir kişi diye ve bir dünyaya sahip olmanın en temel haklarından biri olduğunu düşünüyorum sizler de her zaman yaşanabilecek ortamların çocukları nasıl güzel bir dünya verdiğine yukarıda belirtilen bilgilerle anlamışsınızdır bir çocuğun savaşsız sorunsuz tüm güzelliklerle ve mutluluklarla bir dünyaya sahip olması oldukça önemlidir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!