Ders Notları

Zamanı ölçen araçların olmadığı bir dünya hayal ediniz. Böyle bir dünyada yaşamın nasıl olacağı ile ilgili düşüncelerinizi açıklayan bir konuşma yapınız.

6. Sınıf Türkçe Zamanı ölçen araçların olmadığı bir dünya hayal ediniz. Böyle bir dünyada yaşamın nasıl olacağı ile ilgili düşüncelerinizi açıklayan bir konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Zamanı ölçen araçların olmadığı bir dünya hayal ediniz. Böyle bir dünyada yaşamın nasıl olacağı ile ilgili düşüncelerinizi açıklayan bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Zamanı ölçen araçların olmadığı bir Dünya’ da öğretmen ve öğrenciler farklı saatlerde okula gelirlerdi. Dersler sekteye uğrardı. İşçiler farklı vakitlerde dükkanlarını açar kimi az kimi çok çalışırdı.

İnsanlar hangi vakitlerde nerede olacakları konusunda tam bir bilgiye sahip olmazlardı.


Zamanı ölçen araçların olmadığı bir dünya hayal ediniz. Böyle bir dünyada yaşamın nasıl olacağı ile ilgili düşüncelerinizi açıklayan bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Zamanı ölçen araçların olmadığı bir Dünya’ da yaşadığımı düşünmek gerçekten çok farklı. Bence böyle bir Dünya’da yaşamak güzel bir şey değil.

Hangi saatte uyanacağız, hangi saatte yatacağız, hangi saatte okula gideceğiz, hangi saatte işçiler çalışmaya başlayacak , hangi saatte resmi kuruluşlar açılacak veya kapanacak , hangi saatte düğün toplantı gibi topluluklardan oluşan etkinlikler yapılacak kimse bilemezdi.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Zamanı ölçen araç gereçler olmasaydı yer günlük hayatımızda yapacağımız birçok işi planlayamazdik. Zaman gece ve gündüzü birbirinden ayıran zaman dilimleri ile insanlara yön veren ve insanların günlük hayatında iş ortamlarında ve yapacakları aktivitelerde belini dinlene ayrılan insanların hayatına yön veren bir araçtır. Zamanı belirleyen saatler takvimler günler ve yönergeler olmasaydı insanlar hayatında birçok zorluklarla karşılaşabilir lerdi. Zamanın olmadı bir dünyada eğer yaşasaydı kesinlikle hayatıma planlı bir şekilde yaklaşamaz ve birçok işimi yapmakta zorlanabilirdim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.