Sevgi ve saygının olmadığı bir dünya düşününüz! Böyle bir dünyanın nasıl olacağı hakkındaki düşüncelerinizi sunum olarak hazırlayınız.


Din Kulturu Ogretmeni

4. Sınıf Din Kültürü Sevgi ve saygının olmadığı bir dünya düşününüz! Böyle bir dünyanın nasıl olacağı hakkındaki düşüncelerinizi sunum olarak hazırlayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sevgi ve saygının olmadığı bir dünya düşününüz! Böyle bir dünyanın nasıl olacağı hakkındaki düşüncelerinizi sunum olarak hazırlayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :
Sevgi ve saygı insan ilişkilerinin temelini oluşturmaktadır. Sevgisi ve saygısı olmayan bir dünyada kimse birbirine saygı duymayacağı için şiddet ortamı artar. Herkes birbirini ezmeye çalışır. Böyle bir dünyada da kimse yaşamak istemez.


Sevgi ve saygının olmadığı bir dünya düşününüz! Böyle bir dünyanın nasıl olacağı hakkındaki düşüncelerinizi sunum olarak hazırlayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :
İnsanlar düşünebilen dünya üzerindeki tek varlıktır. Bu özellikleri ile diğer varlıklardan ayıran en temel özellikleri düşüncedir. Dünya üzerinde yaşayan her canlı kendi yaşamını sürdürebilmek için kendini korumak istemektedir.
Bundan dolayı düşünebilen tek varlık insan olduğu için insan ilişkilerindeki davranışları aynı ortamda yaşadığı birçok kişi ile bu hayatı paylaşmaktır. İnsanlarla iyi ilişkiler kurabilmesi için onlara saygılı ve sevgisini göstermesi gerekir.
Çevrenizdeki insanlarla sevgi ve saygı olmadığını düşünürsek saygı duyulan kimse başka bir kimseye sevgide duymaz bunun sonucunda zarar görürler. Psikolojik ve fiziki anlamda şiddet gözlemlendi. Ülkeler arası savaşlar başlar. İnsanlar birbirlerine saygılı olmadıkları için birbirlerine güvende olmaz.


 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,Sevgı ve saygını olmadıgı dunya nasıl olurdu,,Sevgı ve saygını olmadıgı dunya nasıl olurdu maddeler halınde,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Sevgi ve saygının olmadığı bir dünya düşününüz! Böyle bir dünyanın nasıl olacağı hakkındaki düşüncelerinizi sunum olarak hazırlayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Sevgi ve saygının olmadığı bir dünyayı düşünmek mümkün değildir çünkü insanların temel Allah'a olan sevgi ve saygı elbette ki birbirimizi arasındaki yaşam döngüsü oluşturmaktadır büyüklerimize karşı saygıyı arkadaşlarımıza karşı saygıyı ve sevgiyi komşularımıza ve akrabalarımıza karşı saygı ve sevgiye ve bulunmuş olduğunuz toplumlarda ve ortamlarda sevgi ve saygı olmadığı zaman elbette ki sorunlar çözülmeyen konular ve tartışmaları da beraberinde gelebilir çünkü sevgi ve saygı ortamında insanlar birbirine karşı iyi davranır ve her zaman birbirine karşı olan sorumluluklarını yerine getirir çünkü bu ahlaklı duygular her toplumda benimsenmesi gerekmektedir benimsemediği zaman çeşitli sorunları beraberinde getirebileceğini bilmeliyiz.
Miraç Ozan GÜLER
Sevgi ve saygının olmadığı dünyada sürekli herkes şidet görür yaşlılara saygı olmaz.Böyle şeyler istemiyorsak herkese sevgi ve saygı ile yaklaşmalıyız.
Petek
Ben çok beğendim
Elif Sena Altunay ❤️❤️
Sevgi ve saygının olmadığı bir Dünyada : 1.Şiddet ortamı artar 2.İnsanlar arasında güven olmaz 3.Sevgi ve saygı sergilenemez 4.Haksızlıklar çoğalır 5.Kavga ve dövüş açığa çıkar 6.Kötü davranışlar sergilenir Umarım yararı olmuştur😁😁
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!