Ders Notları

Bir çocuk olarak vatanınızı korumak için neler yapabileceğinizle ilgili bir sunum hazırlayınız.

4. Sınıf Türkçe Bir çocuk olarak vatanınızı korumak için neler yapabileceğinizle ilgili bir sunum hazırlayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Bir çocuk olarak vatanımızı korumak için ilk görevimiz; vatanımız hakkında bilgi sahibi olmaktır. Büyüklerimizden ve öğretmenimizden , vatanımız hakkında bilgileri ve değerlerimizi öğrenmeli , bunlara sahip çıkarak ezberlemeliyiz. Tarihimiz hakkında bilgimiz olmalı ki olaylar karşısında gerçekleri anlayabilelim. Ülkemizi bölmek isteyenlere karşı ne yaptıkları anlayabilmeli ve onlara karşı çıkabilmeliyiz.
Bir başka görevimiz ise derslerimize iyi çalışarak , vatanımıza sahip çıkmak ve iyi yerlere gelmektir. Bizler başarılı olursak ülkemiz kalkınır ve düşmanların güç yetiremediği bir yer haline gelir. Bunun için çok çalışmalı ve iyi yerlere gelerek, ülkemizi kuvvetli hale getirmeliyiz. Sağlam ve kuvvetli olan ülkelere düşmanlar güç yetiremezler.
Vatanımızı korumak için , ülkemizi bölmek isteyenlere güvenmemeli ve duyduklarımıza inanmamalıyız. Vatanımıza göz diken düşmanların yalanlarına ve söylediklerine inanmadan doğruyu büyüklerimizden ve okulumuzdaki öğretmenlerden öğrenmeliyiz.


Bir çocuk olarak vatanınızı korumak için neler yapabileceğinizle ilgili bir sunum hazırlayınız.
“4. Sınıf Türkçe Kitabı Özgün Yayınları Sayfa 83 Cevapları”

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Bizim  öğretmenimiz dediki  15  tane  cümle  yazın  dedi  ama  burda   10 cümle var

    1. Gerekli bilgileri alarak çok çalışır ve ileri de iyi bir vatandaş olmak içi gerekli tüm alt yapımı hazırlardım.

  2. Çocuk olarak vatanımıza olan sorumluluklarımızın başına derslerimize iyi çalışmamız çalışkan bir öğrenci olarak ülkemize faydalı bir birey olarak yetişmemesi yapmış olduğumuz mesleklerde ve yapmış olduğumuz başarılı alanlarda ülkemizi onurlandırmak onurlandırmak ve yararlı faydalı birçok davranışlar yapmak Ayrıca bağımsızlığımızın simgesi olan Türk bayrağımızın ve İstiklal marşı’mızın yaşatmak saygılı olmak değerlerimize ve kültürümüze sahip çıkmak gibi çeşitli sorumluluklarımıza vatanımızı olan görevlerimizi yerine getirmiş oluruz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.