Ders Notları

Atatürk’ün çocuk sevgisi hakkında görsellerle destekleyeceğiniz kısa bir sunum hazırlayınız.

4. Sınıf Türkçe Atatürk’ün çocuk sevgisi hakkında görsellerle destekleyeceğiniz kısa bir sunum hazırlayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Atatürk çocukları çok severdi. Çocuklara değer verdiğini 23 Nisan’ ı onlara armağan ederek göstermiştir. Atatürk çocukları gördü mü sever, onlara hediyeler verirdi. Çocukların geleceğimiz olduğunu bilirdi. Çocuklarda onu çok severler ve yanına gitmek isterlerdi. Fırsat buldukça çocuklarla vakit geçirir, onlara değer verirdi.
Atatürk ile bir çocuğun anısı şu şekilde gerçekleşmiştir. Atatürk bir ilkokula gitmişti. Her zaman olduğu gibi bütün çocuklar etrafını sardılar. Hepsi sevinç içinde onu alkışlıyordu. Yalnız küçük bir çocuk bir kenara çekilmiş, ilgisiz gibi duruyordu. Bu durum Atatürk’ün gözünden kaçmadı. Onu yanına çağırdı: Ona neden ağladığını sordu. Çocuk söylemeyince ısrar etti ve Atatürk’ e : _ “Onu yakından gördüğü için duygulandığını ve bir daha ne zaman göreceğini bilemediği için ağladığını söyledi” Atatürk’ te aynaya bakmalarını, onların kendisinin birer parçası olduğunu söyledi.
Atatürk çocuk sevgisini evlat edinerekten göstermiştir. Kendine evlatlık edinmiş ve çocuklara olan sevgisini bir kez daha göstermiştir. Bizlerde kendi geleceğimiz olan çocuklara sahip çıkmalı, değerlerine bağlı güzel çocuklar yetiştirmeliyiz ki güzel bir geleceğimiz olsun, sağlıklı bireyler yetişsin.


Atatürk’ün çocuk sevgisi hakkında görsellerle destekleyeceğiniz kısa bir sunum hazırlayınız.
“4. Sınıf Türkçe Kitabı Özgün Yayınları Sayfa 67 Cevapları”

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Mustafa Kemal Atatürk her zaman çocuklara büyük önem verirdi çocukları çok severdi çocukları merhamet ve yaklaşır de çocukların saçını okşar ve manevi çocuklarına verdiği değer çocuklara ne kadar sevdiğini gösterirdi çocukları Bir ülkenin geleceği olduğunu her zaman ifade eder de çocuklar için eğitim sağlık hak ve özgürlüklerin tanıdığı güzel bir ülke kurmak isterdi Atatürk her zaman çocukların çok özel olduğunu ifade etmiş ve çocukları çok sevdiğini söylerdi.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.