Ülkemizde tanıtmak istediğiniz bir yer hakkında bilgi toplayarak bir sunum hazırlayınız. Sunumu görsellerle destekleyiniz. | Forum Sayfa Cevapları

Ülkemizde tanıtmak istediğiniz bir yer hakkında bilgi toplayarak bir sunum hazırlayınız. Sunumu görsellerle destekleyiniz.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Ülkemizde tanıtmak istediğiniz bir yer hakkında bilgi toplayarak bir sunum hazırlayınız. Sunumu görsellerle destekleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ülkemizde tanıtmak istediğiniz bir yer hakkında bilgi toplayarak bir sunum hazırlayınız. Sunumu görsellerle destekleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Türkiye’min her tarafı birbirinden güzel adeta bir cennet bahçesidir. Ülkemin her köşesini ayrı ayrı tanıtmak isterim. Ailem ile gezdiğim ve gördüğüm bir şehir olan  Türkiye’nin Batı Karadeniz’inde bulunan Bartın iline bağlı, Fatih Sultan Mehmet’in fethettiği Amasrayı tanıtmak isterim.


Ülkemizde tanıtmak istediğiniz bir yer hakkında bilgi toplayarak bir sunum hazırlayınız. Sunumu görsellerle destekleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Denize doğru uzanmış bir burun, burnun iki yanında korunaklı birer liman görevi gören iki koy,anakaraya bağlı bağımsız adalarına sahip olan Amasra. Üç bin yıllık tarihi olan kendini çevreleyen ormanlık alanlarına sahio bir yerleşim yeridir. Amasra kendine Göl balık lokantaları, otelleri ve ev pansiyonları ile karadenizin turizm noktasıdır.

Genç yaşta vefat eden Barış Akarsu’nun memleketidir. 13.yy ‘da Cenevizliler tarafından ele geçirilen Amasra’yı Fatih Sultan Mehmet 1460’da fethetmiştir. Rivayete göre Fatih Sultan Mehmet Amasra’yı gören hakim tepeye geldiğinde, Amasra’ya hayran kalarak şu sözleri söylemiştir.

“Lala, Lala!Çeşmi cihan(Dünyanın gözü) bumu ola”der.bu kadar güzel bir şehre zarar vermem diyerek kaleye  şehrin anahtarını getirmeleri için haber gönderir. Osmanlı ordusunu karşısında gören kale komutanı savaşmadan Fatih Sultan Mehmed’e anahtarı teslim etmiştir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Ülkemizde tanıtmak istediğiniz bir yer hakkında bilgi toplayarak bir sunum hazırlayınız. Sunumu görsellerle destekleyiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!