Ders Notları

Allah’ın (c.c.) her şeye gücünün yetmesi ne demektir?

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Allah’ın (c.c.) her şeye gücünün yetmesi ne demektir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Allah’ın (c.c.) her şeye gücünün yetmesi ne demektir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Yüce Allah Celle Celalühü her şeye gücü yetmesi onun kainatın yaratıcısı olduğu ve bütün Doğa insan evrende var olan düzene hakim oldu Ve istediği her şeyin ol demesiyle olacağı anlamına gelmektedir.


Allah’ın (c.c.) her şeye gücünün yetmesi ne demektir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Yüce Allah Celle Celalühü her şeye gücü yetmesi bütün kainatın yaratıcısı olduğu bütün canlıların ona bağlı olduğunu dilediğini yapma özgürlüğüne sahip olduğu bir şeyin olması için sadece ol kelimesini kullanması anlamını anlıyoruz. Kainat içerisinde tek yaratıcı olan Yüce Allah Celle celaluhu her şeye gücü yetmesi bu anlama gelmektedir. Çünkü o eşi ve benzeri olmayan doğmayan ve doğurmayan tek yaratıcıdır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bütün dünyanın ve kainatın yaratıcısı olan tek ve 1 olan Allahu Teala aleyhi iman etmek onun vardığında bilmek ve onun gücünün her şeyi yeteceğini farkında olmak Müslümanlık dinini gerekliliği arasında yer alan önemli bir kavramdır çünkü Allahu Teala bize mucizelerle dolu ir yaşam ve sağlıklı bir vücut İhsan etmiştir. Allahu Teala rahman ve rahim sıfatıyla biz insanları affederler ve binlerce nimetine Mazhar kılar.Allahu Teala din1v tek yaratıcı olduğuna inanmak ve ahiret gününe iman etmek Müslümanlığın şartlarından biri sayılır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.