Ders Notları

Bir toplumda eşitliğin sağlanması topluma neler kazandırır?

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Bir toplumda eşitliğin sağlanması topluma neler kazandırır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bir toplumda eşitliğin sağlanması topluma neler kazandırır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bir toplum içerisinde eşitliğin sağlanması topluma mutlu huzurlu eşit ve Adaletli bir şekilde huzurlu bir şekilde yaşamasını sağlayacağını ifade edebiliriz.

İşte bu nedenle toplum içerisinde eşitliğin sağlanması ile beraber toplumda kardeşlik duygusunun ön plana çıkarılması toplumsal dayanışma ve yardımlaşma olgusunun üst seviyeye çıkarılarak mutlu huzurlu ve güçlü bir toplumun elde edilmesi sağlanacaktır.


Bir toplumda eşitliğin sağlanması topluma neler kazandırır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bir toplumda eşitliğin sağlanması topluma birçok güzel duygu ve Erdem’in elde edilmesi için imkan sağlayacaktır.

Toplum içerisinde eşitliğin sağlanması durumunda toplumda sevgi ve saygı eşitlik Adalet huzur mutluluk kardeşlik dostluk gibi güzel duyguların oluşması ile beraber toplum bir arada dayanışma ve yardımlaşma olgusu çerçevesinde güçlenecektir.

Bu güzel duygu ve erdemlerin çerçevesinde güçlenen bir toplum rahat bir şekilde üretken ve sorunları çözen bir toplum olacağından dolayı sürekli olarak gelecek olan tehlikelere karşı dimdik duracak ve devletin hızlı bir şekilde yükselişi ve güçlenmesine katkı sağlayacağını ifade etmemiz doğru olacaktır.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Eşitliğin sağlandığı bir ortamda elbette ki insanlar güvenilir rahat ve özgür bir şekilde yaşayabilirler. Eşitlik denildiği zaman insanları fiziksel ve ruhsal özelliklerini ayırmadan eşit bir şekilde seven ve aynı şekilde hak ve özgürlüklerine sahip olan kişilerde etkin bir şekilde gözlemlenir. Eşitlik elbetteki cinsiyet renk dil dil kültür ya da ülke ayrımı yapmadan herkesi seven benimseyen ve aynı hak ve özgürlükleri tanıyan bir kavramdır elbetteki eşitlik Cumhuriyet ve demokrasi ile gelmektedir eşitliği olduğu bir ortamda bütün insanlar ayrımı yapmaksızın oy kullanabilir sağlık ve eğitim haklarından faydalanabilir veya çalışma imkanı gibi temel haklara sahip olabilirler.

  2. Delin dedi ki:

    Çok güzel olmuş ellerinize sağlık çok teşekkür ederiz çok güzel olmuş ellerine kollarına emeğine yüreğini gönlüne sağlık olsun 

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.