Ders Notları

Günlük yaşamınızda dereceli silindiri nerelerde kullanıyorsunuz? Tartışalım.

4. Sınıf Fen Bilimleri Günlük yaşamınızda dereceli silindiri nerelerde kullanıyorsunuz? Tartışalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Günlük yaşamınızda dereceli silindiri nerelerde kullanıyorsunuz? Tartışalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Günlük yaşamımızda dereceli silindir mutfaklarda sıvı ölçülerinde, laboratuvarlarda deney yapımında, süt satıcıları mandıralarda, termometrelerde dereceli silindir kullanılır.


Günlük yaşamınızda dereceli silindiri nerelerde kullanıyorsunuz? Tartışalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Maddeleri ölçmek, tanımlamak, anlamlandırmak amacı ile bazı araçlar kullanılarak ölçüm yapılması gerekir. Bu araçlar günlük Hayatımızda da kullanılmaktadır.

Sıvıların hacmini ve kitlesini hesaplamak için dereceli silindir kullanılır. Dereceli silindir günlük hayatımızın içerisinde mutfaklarda ölçülü yemek yapmak için sıklıkla kullanılan bir araçtır.

Hacım kısaca bir maddenin boşlukta kapladığı alana denilmektedir. Sıvıların hacmini ölçmek için dereceli silindir kullanılmaktadır. Günlük yaşamımızın içinde kullandığımız silindir dereceli silindir en çok laboratuvarlarda deneylerde kullanılmaktadır. Ayrıca süt satıcıları da pratik olsun diye dereceli silindir kullanmaktadırlar.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çevremizde kullanmış olduğumuz dereceli silindir genellikle mutfaklarda laboratuarlarda veya farklı bir şeyleri ve sıvıları ölçmek amacıyla kullanılmaktadır. Yukarıdaki fen bilimleri dersimizde dereceli silindire hangi alanlarda kullandığımızı bunu örnekleri ile pekiştirerek bize detaylı bir şekilde ettiğiniz için çok teşekkür eder verdiğiniz cevaplardan dolayı fen bilimleri dersindeki bu konuyu hızlı ve rahat bir şekilde bitirebildiği mi söylemek isterim fen bilimleri dersinde araştırma konusu olduğu için araştıracağım birçok konuyu Forum sayfa sitesinden buluyor ve buradaki cevapları çok çok beğendiğimi söylemek istiyorum.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.