Okulunuzda bir kulübe üye olduğunuzu düşünün. Kulübünüzde kazanacağınız özellikler ailenizle ve arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz nasıl etkiler?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Okulunuzda bir kulübe üye olduğunuzu düşünün. Kulübünüzde kazanacağınız özellikler ailenizle ve arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz nasıl etkiler? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Okulunuzda bir kulübe üye olduğunuzu düşünün. Kulübünüzde kazanacağınız özellikler ailenizle ve arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz nasıl etkiler?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Katılmış olduğum bir kulüpte sorumluluk almayı, beraber ve planlı çalışmayı, devamlılık özelliklerini öğrenirim. Böylelikle hem ailemde hem de arkadaşlarım arasında olan sorumluluklarımı yapmaktan ve insanlarla bir bütün olarak çalışmak konusunda başarı ile hareket edeceğim.


“Okulunuzda bir kulübe üye olduğunuzu düşünün. Kulübünüzde kazanacağınız özellikler ailenizle ve arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz nasıl etkiler?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Bir kulübe katılmak ve devamlı bir şekilde orada sorumlulukları yerine getirmek insanın gelişimi için çok faydalıdır.

Kişi böyle bir ortamda düzenli ve grup içerisinde çalışmayı, sorumluluk alarak hayattaki diğer sorumluluklarını da düzenli bir şekilde yapmayı öğrenir.

Ailem ve arkadaşlarım arasında da üzerime düşen bazı görev ve sorumluluklar vardır. Grup içerisinde almış oldum görev ve sorumluluklarını yerine getirdiğim gibi aile içerisinde ve arkadaşlarım arasında sorumluluklarımı yerine getirmek bana kolay gelecek ve büyük bir tecrübe kazandıracaktır.

Benim de bir birey olduğumu ve bazı şeyleri yapmam durumunda bir grup oluşturmanın mümkün olmayacağını görmek aile ve arkadaş içerisinde de önemli bir yere sahip olduğum konusunda bana fikir verecektir.

Böylelikle daha uyumlu ve sorun çıkarmayan bir kişi olarak birçok güzel ahlak elde etmiş olacağım. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Okulunuzda bir kulübe üye olduğunuzu düşünün. Kulübünüzde kazanacağınız özellikler ailenizle ve arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz nasıl etkiler?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Okulda açılmış olan kulüplerde bazen bir spor dalında bazen kültürel değerlerimizi anlatan bir el sanatında veya zekamızı geliştirecek bir kulüpte katılmış olabiliriz ya da eğitim öğretime destekleyecek birçok bilgiyi barındıran ders kulüplerine katılabiliriz bu gibi kulüplerde elbette ki kendimizi geliştiririz bu kulüplerde kendimize birçok katkı sağlarız becerilerinizi ve yeteneklerinizi geliştiririz bize her zaman faydalı olacak birçok şeyi öğreniriz kaliteli ve Güzel zaman geçiririz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!