Ders Notları

Telefonsuz, televizyonsuz ve internetsiz bir gün hayal ediniz. Böyle bir günde arkadaşlarınızla ve ailenizle ilişkilerinizde neler değişirdi?

6. Sınıf Türkçe Telefonsuz, televizyonsuz ve internetsiz bir gün hayal ediniz. Böyle bir günde arkadaşlarınızla ve ailenizle ilişkilerinizde neler değişirdi? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Telefonsuz, televizyonsuz ve internetsiz bir gün hayal ediniz. Böyle bir günde arkadaşlarınızla ve ailenizle ilişkilerinizde neler değişirdi? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Telefon, televizyon ve internetin olmadığı bir gün düşüncesi belki başta sıkıcı gelebilir. Fakat bence ailemizle arkadaşlarımızla güzel sohbetler edeceğimiz eğlenceli bir gün olurdu.


Telefonsuz, televizyonsuz ve internetsiz bir gün hayal ediniz. Böyle bir günde arkadaşlarınızla ve ailenizle ilişkilerinizde neler değişirdi? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bu bağımlısı olduğumuz telefon, tv ve internetin olmadığı bir gün hayatımızın en farklı günü olabilirdi. Günümüzde yaşlısından gencine herkes elinde telefon, sohbet etmekten uzak bir vaziyetteler. Akşamları bir saatliğine elektrik kesildiğinde bile insanlar birbirleriyle sohbet edebiliyorlar.

Böyle bir günümüz olsa bence çok güzel olur. Telefonun, internetin olmadığı 90 lı yıllardaki gibi küçük çocuklar oyunlar oynar. Bende anneme ev işlerinde yardım ederim işimiz bitincede oturur sohbet ederiz, arkadaşlarımıza misafirliğe gider onlarla sohbet eder eğleniriz. Evde kendimizi eğlendirecek oyunlar oynarız. Bu şekildede aramızdaki bağları güçlendirmiş oluruz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Dijital ortamlardan uzak ailemize zaman geçirmek bizi daha çok sosyal ve daha çok mutlu yapar. İnternet elektronik eşyalar akıllı telefonlar ve sosyal medyada çok fazla zaman geçirdiğimiz için arkadaşlarımıza oyun oynayamıyor aile bireylerimiz de çok fazla zaman geçiremiyoruz . İnternetsiz ve teknolojik alet siz bir günü hayal etmek isteseydim ailemle veya arkadaşlarımla piknik yapar kitap okur yemek yapar veya günlük rutin işlerimizi beraber yapmayı tercih edebilirdim. Ayrıca arkadaşlarımla beraber bir parkta gezmeyi sohbet etmeyi ve dolaşmayı de tercih çünkü çok fazla elektronik eşyalarda ve sosyal ortamda zaman geçirdiğini zaman sıkılabilir sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabilir, mutsuz ve yorgun hissedebiliriz. Bu sebeple bu gibi olanakları çok az kullanarak veya sınır koyarak çeşitli etkinliklerde bulunabilir spor yapabilir egzersize gidebilir temiz havada yürüyüş yapabiliriz. Ayrıca annem ise beraber yemek yapabildi pasta yapabilir veya başka ortamlarda zaman geçirmeyi tercih edebiliriz. Bu bizi daha çok mutlu eder.

     

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.