Telefonsuz, televizyonsuz ve internetsiz bir gün hayal ediniz. Böyle bir günde arkadaşlarınızla ve ailenizle ilişkilerinizde neler değişirdi? | Forum Sayfa Cevapları

Telefonsuz, televizyonsuz ve internetsiz bir gün hayal ediniz. Böyle bir günde arkadaşlarınızla ve ailenizle ilişkilerinizde neler değişirdi?


Türkçe Öğretmeni

6. Sınıf Türkçe Telefonsuz, televizyonsuz ve internetsiz bir gün hayal ediniz. Böyle bir günde arkadaşlarınızla ve ailenizle ilişkilerinizde neler değişirdi? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Telefonsuz, televizyonsuz ve internetsiz bir gün hayal ediniz. Böyle bir günde arkadaşlarınızla ve ailenizle ilişkilerinizde neler değişirdi? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Telefon, televizyon ve internetin olmadığı bir gün düşüncesi belki başta sıkıcı gelebilir. Fakat bence ailemizle arkadaşlarımızla güzel sohbetler edeceğimiz eğlenceli bir gün olurdu.


Telefonsuz, televizyonsuz ve internetsiz bir gün hayal ediniz. Böyle bir günde arkadaşlarınızla ve ailenizle ilişkilerinizde neler değişirdi? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Bu bağımlısı olduğumuz telefon, tv ve internetin olmadığı bir gün hayatımızın en farklı günü olabilirdi. Günümüzde yaşlısından gencine herkes elinde telefon, sohbet etmekten uzak bir vaziyetteler. Akşamları bir saatliğine elektrik kesildiğinde bile insanlar birbirleriyle sohbet edebiliyorlar.

Böyle bir günümüz olsa bence çok güzel olur. Telefonun, internetin olmadığı 90 lı yıllardaki gibi küçük çocuklar oyunlar oynar. Bende anneme ev işlerinde yardım ederim işimiz bitincede oturur sohbet ederiz, arkadaşlarımıza misafirliğe gider onlarla sohbet eder eğleniriz. Evde kendimizi eğlendirecek oyunlar oynarız. Bu şekildede aramızdaki bağları güçlendirmiş oluruz.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Telefonsuz, televizyonsuz ve internetsiz bir gün hayal ediniz. Böyle bir günde arkadaşlarınızla ve ailenizle ilişkilerinizde neler değişirdi?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 24 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Bebekkk
error: Kopya Yasak