Ders Notları

Yıllardır yabancı bir ülkede yaşadığınızı hayal ediniz. Aile üyelerinizden birine, ülkenize ve ailenize duyduğunuz özlemi anlatan bir mektup yazınız.

6. Sınıf Türkçe Yıllardır yabancı bir ülkede yaşadığınızı hayal ediniz. Aile üyelerinizden birine, ülkenize ve ailenize duyduğunuz özlemi anlatan bir mektup yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yıllardır yabancı bir ülkede yaşadığınızı hayal ediniz. Aile üyelerinizden birine, ülkenize ve ailenize duyduğunuz özlemi anlatan bir mektup yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Sevgili anneciğim;

Yaşadığım yerde çok mutlu olsam da senin yaptığın güzel çorbaların kokusunu ve memleketimin insanlarını oldukça özledim.

burdada çok iyi insanlar var olsa da sanki benim memleketimin havası bile bir başka. En kısa zamanda memleketini ziyaret etmek ve topraklarına ayak basmak istiyorum.


Yıllardır yabancı bir ülkede yaşadığınızı hayal ediniz. Aile üyelerinizden birine, ülkenize ve ailenize duyduğunuz özlemi anlatan bir mektup yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Canım babacığım;

yaşadığım yerde eşim oldukça iyi ve samimi arkadaşlarım var. anca kendi vatanım da olduğun gibi rahat değil de sanki her zaman bir gurbete gibiyim.

Memleketimde yetişen limon ,çilek, sebzelerin kokusu bile bir başka. Cennet vatanıma ulaşmanın en kısa zamanda olması duasıyla.

Güzel kızın.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Türkiye’mizin her bir karış toprağı bölgesindeki insanları Türk toplumu tarihi güzellikleri doğal güzellikleri ezan sesi yemekleri sokak ta bulunan tüm güzellikleri Ayrıca manevi birçok çağrışımı bizler için oldukça kıymetlidir. Ülkemizi uzak kaldığımızı düşündüğümüz zaman sevdiklerimizden aile bireylerimiz den arkadaşlarımızdan ve hatta Türk toplumunda uzak kaldığımız zaman büyük bir hasret içerisinde kalır bu gurbet bize zor gelebilir ve bu sıkıntıları çeken binlerce Türk vatandaşını en iyi şekilde anlayabiliriz. Birçok Türk insanı çalışmak amacıyla veya çeşitli sebeplerden dolayı ülkesini terk ederek yıllar boyunca ülkesine ziyaret etmemiz ve ülkesine Hasret kalmıştır bu elbette ki çok zor ve sıkıntılı bir süreçtir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.