Ders Notları

“Sevgi Evleri” ile ilgili araştırma yapınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi “Sevgi Evleri” ile ilgili araştırma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Sevgi Evleri” ile ilgili araştırma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Her çocuğun iyi bir ebeveyn, iyi bir aile, iyi bir çevreye, iyi bir eğitime, güvenli bir geleceğe ihtiyacı vardır bu en doğal hakkıdır. Fakat bazı çocuklar hayata şansı olarak gelirler. Bu çocuklar henüz bebekken ailelerini kaybeder, bakıma muhtaç kalırlar veya iyi olmayan ebeveynleri olduğu için bakıma muhtaç kalırlar.

Bu durumdaki çocukların daha sağlıklı Bir ortamda yetişmesi topluma yararlı ebeveynler olarak yetiştirilmesi için devlet bu çocuklara kol kanat gererek iyi koşullarda yetişmelerini, iyi insan olmalarını sağlamaya çalışır. Bu sayede toplum içinde önemli bir yere gelmelerini sağlamış olur.


“Sevgi Evleri” ile ilgili araştırma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Ailesi olmayan kimsesiz, terk edilmiş çocuklar gelecekte bozuk bir düzende yaşadıkları için iyi bir ebeveyn olamaz topluma verimli bir birey olarak yetişemez.

Bunu engellemek için devlet bu çocuklar henüz küçükken sevgiye muhtaç oldukları bu dönemde çocuklara sahip çıkarak psikolojik ve fiziksel gelişmelerini sağlıklı bir şekilde tamamlamaları için gerekli koşulları oluşturarak. Devlete iyi birer vatandaş olmaları için sevgi evlerinde bu çocukları büyütürler.


 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Sevgi evleri elbetteki öncelikle kendi ailemiz içerisinde sevgi ve mutluluk içerisinde yaşamış olduğumuz aile birliğini temsil eder daha sonraları sivil toplum örgütlerinin veya çeşitli kuruluşların açmış olduğu sevgiye ihtiyaç duyan insanların veya burada sevgimizi daha iyi yansıtabilmek için ihtiyaç duyulan kişilere yönelik açılmış olan evlerdir. Sevgi her türlü ahlaklı duygu’nun başında gelir bu sebeple sevgi her kapıyı açmaktadır sevgiyle büyüyen çocuk her zaman geleceği mutlu bakar bu konuda yaptığınız araştırmaları çok beğendim verdiğiniz cevaplar sayesinde hem bilgiler inerek hem de sevgilim ne kadar önemli olduğunu anladım çok teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.