Ders Notları

Astronot olduğunuzu hayal ediniz. Uzayda geçirdiğiniz bir günü anlattığınız hikâye edici metin yazınız.

6. Sınıf Türkçe Astronot olduğunuzu hayal ediniz. Uzayda geçirdiğiniz bir günü anlattığınız hikâye edici metin yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Astronot olduğunuzu hayal ediniz. Uzayda geçirdiğiniz bir günü anlattığınız hikâye edici metin yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Türk uzay istasyonundan günaydın tüm dostlara bu sabah kahvaltıda her zamanki gibi dondurulmuş simit ve tost var biraz da çay var evdeki kadar güzel olmasa da elden bir şey gelmiyor.

Taze taze yemek nerede dondurulmuş yemek yemek nerede ama olsun buna da şükür kahvaltıdan sonra biraz spor yapalım burada kilo almak istemeyiz. Evet spordan sonra günlük kontrolleri yapmamız gerekmekte yoksa geri dünyaya dönemeyiz içinde olduğumuz istasyon un arızalanması istemeyiz. Bu kadar çalışma yeter bu günlük akşam yemeği vede biraz konsolda oyun oynayıp uyurum 9:30 yat saatimiz görüşürüz yarın yine.


Astronot olduğunuzu hayal ediniz. Uzayda geçirdiğiniz bir günü anlattığınız hikâye edici metin yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Ben Türkiye’nin uzay da kurduğu ilk uzay istasyonu astronotların dan Yiğit buradaki günlük işlerimizi günlüğüme yazmaktayım. Ben bir günde 15 defa güneşin doğuşunu batışını izlemekteyim peki nasıl oluyor diye bilmeyen arkadaşlar varsa bu çok kolay istasyonumuz dünya etrafında bir turunu 90 dk atıyor.

Çünkü buda bizim dünya günü ile 15 defa gün doğumu ve gün batımı izlememiz demek oluyor şimdi merak edenler soruyor nasıl gece oluyor peki çok kolay Türkiye saati ile hareket ediyoruz. Akşam 09:30 da yatıyoruz 8 saat sonra çalar saat çalıyor vede sabah olmuş oluyor sabah kalkıp kahvaltı mızı yapıyoruz vede günlük rutin işlerimize bakıyoruz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir astronot olduğunu düşündüğüm zaman elbetteki uzayda çeşit çeşit gezegenleri güneşi ayı yıldızları ve edilmeyen birçok ortamı keşfetmek ister özellikle ayı ziyaret etmek isterdim güneş yönergesinde bulunan gezegenlerin her birine sıralanışını hareketlerini ve yapılarını uzaktan izleyerek onları muazzam yapılarına şahitlik etmek isterdim astronot olmak nerede teki deneyimli bir şekilde uzaya çıkmanın anlamıdır uzaya çıktığım zaman çok heyecanlı olurdum ve uzaydaki tüm güzellikleri görmek gibi bir fırsata sahip olurdum.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.