Herhangi bir bedensel engeliniz olduğunu düşünerek bir gününüzü nasıl geçirdiğinizi anlatan hikâye edici bir metin yazınız. | Forum Sayfa Cevapları

Herhangi bir bedensel engeliniz olduğunu düşünerek bir gününüzü nasıl geçirdiğinizi anlatan hikâye edici bir metin yazınız.


Türkçe Öğretmeni

8. Sınıf Türkçe Herhangi bir bedensel engeliniz olduğunu düşünerek bir gününüzü nasıl geçirdiğinizi anlatan hikâye edici bir metin yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Herhangi bir bedensel engeliniz olduğunu düşünerek bir gününüzü nasıl geçirdiğinizi anlatan hikâye edici bir metin yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Ellerimin olmadığını düşündüğüm bir eğitici makale yazdığımı zaman günlük hayatında uyandığımda elimi ve yüzümü yıkamakta sorunlar çekeceğim kahvaltıyı yapamayacağım ancak kişilerin yardımı ile beraber yazı yazabileceğim ve ayakkabıların bile bağlamakta sorun yaşayacağıma ifade etmek doğru olacaktır.


Herhangi bir bedensel engeliniz olduğunu düşünerek bir gününüzü nasıl geçirdiğinizi anlatan hikâye edici bir metin yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Ayaklarımın olmaması

Bir kişinin ayakları olmadığı zaman günlük hayatta temel ihtiyaçlarının birçoğunu yerine getiremeyeceğini ve bu yerine getirebileceği temel faaliyetlerini de zor bir şekilde yerine getireceğini ifade edebiliriz.

Tekerlekli sandalye yardımı ile beraber uyandığımızda zor bir şekilde ellerimizi ve yüzlerimizi yabilir WC ihtiyacımızı giderebilir Ayrıca günlük hayatımızda bir yerden bir yere giderken birçok sıkıntılarla karşı karşıya kalacağımız ifade edebiliriz.

Tekerlekli sandalyenin giremediği yerlerde ise başkalarının yardımına ihtiyacımız olduğu ve başkalarının yardımı olmadan da birçok faaliyeti yerine getiremeyeceğin bizden dolayı ayaklarımızın olmaması bizler için büyük bir sorun olacaktır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Herhangi bir bedensel engeliniz olduğunu düşünerek bir gününüzü nasıl geçirdiğinizi anlatan hikâye edici bir metin yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!