Ders Notları

Okul kütüphanesindeki bir kitabı konuşturarak onun duygularını anlatan, hikâye edici bir metin yazınız.

6. Sınıf Türkçe Okul kütüphanesindeki bir kitabı konuşturarak onun duygularını anlatan, hikâye edici bir metin yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Okul kütüphanesindeki bir kitabı konuşturarak onun duygularını anlatan, hikâye edici bir metin yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Okul kütüphanesinde çocukları bekleyen sevinçli bir kitabım ben, sürekli olarak çocuklar gelerek içinde yer alan bilgileri ve resimler incelerler. Ancak bazı durumlarda çok üzülürüm. Çünkü bazı çocuklar resimlerin üzerini çizer ve bana zarar verir.


Okul kütüphanesindeki bir kitabı konuşturarak onun duygularını anlatan, hikâye edici bir metin yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Okul kütüphanesinde bir kitabım sürekli olarak yanıma gelen arkadaşlarıma içimde yer alan güzel bilgileri paylaşırım. Bu bilgilerle güzel çocuklar yetiştirdim. İçimde çocukların dikkatini çekmek ve içimde yer alan bilgileri kavramaları için güzel bilgiler ve resimler var.

Ancak bazı durumlarda çocuklar bana zarar verebiliyor. bu duruma çok üzülüyorum. İçimdeki bilgilerin diğer çocuklarında ihtiyacı olabileceğini bilmeleri gerekiyor.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kitaplar okul kitaplarında ve kütüphanelerde bizim okumamız için bekleyen işlerinde bulundurdukları sonsuz hazine ile bizi bilgilendiren ve aydınlatan vazgeçilmez kaynaklarımız Iğdır. Kitapların dili olsaydı insanların onu okumalarını isterlerdi Ayrıca içinde bulundurdukları eşsiz bilgilerle insanlara verecekleri en güzel nimetleri her zaman oldukları yerde beklerler kitaplar bazen bize farklı ülkelere bazen farklı tarihlere bazen başka diyarlara götüren hikayeler ile doludur. Kitapları okuduğunuz zaman bir arkadaşla sohbet eder gibi vakit geçirebilirsiniz. Kitaplar küçük yaştan itibaren okunması uygun olan ve okunduğu zaman anlama becerimizi duygularımızı ve birçok bilgilerin edinebileceğimiz ve hafızada kalmasını etkileyen eşsiz bilgi hazine kaynaklarıdır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.