Ders Notları

Karışımların ayırılmasının ülke ekonomisine katkısı nedir? Tartışınız.

4. Sınıf Fen Bilimleri Karışımların ayırılmasının ülke ekonomisine katkısı nedir? Tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Karışımların ayırılmasının ülke ekonomisine katkısı nedir? Tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Ülkemizde karışımların ayrılması için yapılan çalışmalarda sağlıklı bir çevre çok önemlidir. Karışımların ayrılması ile yapılan enerji tasarrufunun ekonomiye ve doğal kaynakların tasarruflu kullanımına sağladığı katkı payı büyüktür.

Bu nedenle ülkemizde karışımların ayrışması için çalışmalar devam etmektedir. Atıklar türlerine göre ayrılması ve geri dönüşümün sağlanması ile büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlanmış olur.


Karışımların ayırılmasının ülke ekonomisine katkısı nedir? Tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Karışımların ayrılması için yapılan çalışmalar sayesinde katı atıkların geri dönüşümü sağlanarak harcanacak zaman ve iş gücünden de tasarruf edilmiş olur.

Bu maddelerin yeniden üretimi için geçen zaman, harcanacak para ve enerji daha farklı ve daha iyi işler için kullanılabilir. Aynı zamanda geri dönüşüm çalışmaları ile yeniden kullanılan atıklar ve ham maddeler sayesinde çevre ve doğa daha az kirlenmiş olur.

Örneğin ; kağıt elde etmek için birçok ağaç kesmektense geri dönüşüm sayesinde ağaç kesilmez vede ham madde olarak atıklardan elde edilmiş eski kağıtlar yeniden kullanılmış olur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kullanmış olduğumuz ürünler veya atık ürünlerin birbirinden ayrılarak kullanılması ve karışımları birbirinden ayrılarak çevreye yeniden kazandırılması elbette ki hem güzel ve temiz bir çevre hem de ülke ekonomisine oldukça faydalı olan birçok ilkesini ve temelini görebiliyoruz. Her alanda kullanmış olduğunuz ürünü geri dönüşüme gönderebiliriz ve geri dönüşüm sayesinde elbette ki daha yaşanılır bir dünyada kalabiliriz. İnsanların artan ihtiyaçları ve bilinçsiz bir şekilde harcamaları elbetteki doğayı daha hızlı bir şekilde etmektedir önemli olan insanların ihtiyaçlarını güzel bir şekilde alıyor olması ve bu ihtiyaçları belirli bir şekilde yapması bu ürünlerden artakalan geri dönüşü mümkün olan tüm ambalajları geri dönüşüme atması daha temiz bir çevre için daha yaşanılır bir dünya için çok gereklidir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.