Ders Notları

“Çocuk sevgiyle, devlet vergiyle büyür!” sözünden hareketle vergi vermenin ülke ekonomisine katkısı hakkındaki neler söyleyebilirsiniz?

6. Sınıf Sosyal Bilgiler “Çocuk sevgiyle, devlet vergiyle büyür!” sözünden hareketle vergi vermenin ülke ekonomisine katkısı hakkındaki neler söyleyebilirsiniz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Çocuk sevgiyle, devlet vergiyle büyür!” sözünden hareketle vergi vermenin ülke ekonomisine katkısı hakkındaki neler söyleyebilirsiniz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı ;


Cevap: Bir çocuk doğumundan itibaren yetiştirirken ihtiyaçları gereksinimlere karşılayabilecek şekilde problemleri göz önüne alınarak sorumluluklara gireriz çocuk yetiştirmede altın kural sevgidir sevgisiz büyüyen çocuklar toplumun gelecekte problemli bireyler olmasına sebep olmaktadır.

Onun için çocuk yetiştirmek de Sevgi çok önemlidir. Devlet Yaşadığımız yerde bütünlüğü ve refah seviyesini yükselten bir mekanizmadır bu mekanizmanın sürekliliği devam ettirebilmesi için maddi anlamda gelir elde etmesi gerekmektedir bu gelir de ancak vergiler sayesinde sağlayabilmektedir Onun için vergiler devletlerin devamlılığında çok önemli yer tutarlar.


“Çocuk sevgiyle, devlet vergiyle büyür!” sözünden hareketle vergi vermenin ülke ekonomisine katkısı hakkındaki neler söyleyebilirsiniz? konusu ile ilgili uzun bir yazı ;


Cevap: Çocuk sevgi ile devlet vergi ile büyür sözünden şunu anlıyoruz çocuklar doğumundan itibaren sevgiye muhtaçtırlar sevgisi eksik olan çocuklar büyüdüklerinde problemli birey olarak karşımıza çıkarlar yaşadığımız toplumda sorumlu insanların geçmişine çocukluklarına inildiğinde sevgiden yoksun olduklarını görürüz Onun için bir çocuğun gelişiminde büyümesinde Sevgi çok önemlidir devletlerde çocuklar gibidir bir devletin refah seviyesinin yükselmesi devamlılığını sağlayabilmesi için gelir kaynağı olması gerekmektedir.

Nasıl ki bir dükkanın geliri olmazsa sonunda kapatıp atacağı gibi devlet de gelir olmadan sürekliliğini devam ettiremez Onun için vergi devletlerin sürekliliğine sağlayacağı gelir kaynaklarındandır mesela araç alırız motorlu taşıtlar vergisi ev alırız emlak vergisi öderiz aldığımız bir çikolata bile fişi ince incelediğimizde KDV yazısını görürüz Yani yine vergi öderiz elektrik su doğalgaz gibi kaynaklar kullandığımızda vergi öderiz Bunlar devletimizin gelir kaynaklarıdır.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. vergi vermek vatandaşlar için bir borç olarak bilinmesi lazım Çünkü belki vererek devlete karşı sorumluluklarımız yapılır ve devletin bizlere altyapı ve sosyal düzeni oluşturmak için gerekli kaynağı sağlanmış olur

  2. Ülkemizde çalışan her insanı ödemesi gereken vergiler vardır.bu vergileri zamanında ve düzenli bir şekilde yatırması ülke ekonomisi ve ülkenin birçok giderlerinin karşılanmasına yardımcı olacaktır.çünkü ülkemizde sorumluluklarımız arasında vergilerimizi ödemekle gelmektedir.ayrıca bu sözden yola çıktığımız zaman devlet vergi ile çocuk sevgi ile büyür sözünden anlatılmak istenen çocuklarımıza verdiğimiz sevgi ve ilgiyle çocuklarımız güzel bir psikolojiye sahip olabilirler çocuklara tam ve net bir şekilde verilen Sevgi onların güzel büyümesine sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürmeleri ne ve hayattan zevk almalarına yardımcı olacaktır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.