Ders Notları

Sizce, evrende var olan mükemmel düzen nasıl kurulmuştur?

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sizce, evrende var olan mükemmel düzen nasıl kurulmuştur? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce, evrende var olan mükemmel düzen nasıl kurulmuştur? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Evren içerisinde var olan düzen Yüce Allah Celle celale ol demesi ile beraber güneşin patlaması ve gezegenlerin oluşması sonucunda bu gezegenlerin soğuyarak gazlar ile beraber insanların yaşayabileceği bir atmosfer sisteminin meydana gelmesi ile beraber oluştuğu kabul edilmektedir.


Sizce, evrende var olan mükemmel düzen nasıl kurulmuştur? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Evren içerisinde var olan düzen Şüphesiz kusursuz bir yaratıcı tarafından mekanizmaya oturtularak kusursuz bir şekilde Ne Bir Eksik Ne Bir fazla bir şekilde yaratıldığı kanısındayım. Çünkü Evren içerisinde ya var olan kusursuz Yapı Ancak tek bir yaratıcı olan Yüce Allah Celle celaluhu tarafından yaratılmıştır. Evren içerisinde var olan düzene baktığımızda ağaçların Sonbaharda solması ve kuruması ilkbaharda tekrar canlanması güneşin sürekli olarak doğudan doğması ve batıdan batması ayın gece bize Işık vermesi aynı şekilde onun da doğudan doğar batıdan batması en güzel eşsiz örneklere verilebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. evrendeki tüm olaylar mucizeler ve düzen Allahu Teala Birol demesi ile meydana geldiğini kur’an-ı Kerim’de görebiliriz.Allahu Teala de evrenin ve dünyanın düzenini oluşumunu ve belirli bir düzen içinde ilerleyişini çok güzel ve kusursuz bir şekilde yaratmıştır bunu karşılaşmış olduğumuz tüm mucizeler.tüm olaylarda ve örnekler de görebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.