Ders Notları

Evrendeki mükemmel düzene dair iki örnek yazınız.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Evrendeki mükemmel düzene dair iki örnek yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Evrendeki mükemmel düzene dair iki örnek yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Evrendeki mükemmel düzene dair örnekler vermek gerekir ise dünyamızın konumu en büyük örneklerden bir tanesi olacaktır. öyle Dünyamız 1 santim geri  olsa soğuktan donacak 1 santim ileride olsa sıcaktan yanacaktır. Ayrıca güneşin sürekli olarak Gündüz Bize ışık ve enerji sağlaması gece ise onun görevini ayın alması sürekli olarak Güneş ve Ay’ın birbirini takip etmesi en güzel ve mükemmel örneklerden bir tanesi olacaktır.

Evrendeki mükemmel düzene dair örnekler vermek gerekir ise dünyamızın 7 parça alt kısmı 7 parça atmosfer kısmı olması mükemmel bir yaşamın sağlanması en büyük mucize ve örneklerden bir tanesi olacaktır.


Evrendeki mükemmel düzene dair iki örnek yazınız. konusu ile ilgili kısa bir yazı örneği ;


Cevap:

Güneş’in sürekli olarak doğudan doğması ve batıdan batması ikinci örnek ise ağaçların sonbaharda yapraklarını dökmesi ve ilkbaharda tekrar canlanması örnek olarak verilebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Evrende bulunan birçok olay mucizelerle eşdeğerdir.örneğin bir çocuğun dünyaya gelmesi doğması büyümesi en güzel mucizelerden birisi olarak sayılır. Bir ağacın doğum iken iletişim kök salması çiçek vermesin meyve vermesi ve koskocaman bir bitki haline gelmesi Allahu Teala doğamızda gösterdiği ne güzel mucizelerden biri sayılır. Ayrıca insanoğlu yapısından dolayı vücudunda birçok mucizeleri barındırdığını söyleyebiliriz. Dünyada bulunan gece gündüz oluşumu yılların oluşumu ve bir günü meydana gelmesi gibi birçok özellik hiç sekmeden şaşmadan belli bir düzen içinde bunu meydana getiren güneş ay ve dünyamız ne kadar güzel mucizelerle dolu olduğunu bir daha kanıtlamış oluyor

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.