Ders Notları

Arkadaşınızla yaşadığınız bir sorunu uzlaşarak çözmek için ona bir öneri mektubu yazınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Arkadaşınızla yaşadığınız bir sorunu uzlaşarak çözmek için ona bir öneri mektubu yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Arkadaşınızla yaşadığınız bir sorunu uzlaşarak çözmek için ona bir öneri mektubu yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Sevgili arkadaşım;

Bu mektubu sana yazmadaki niyetim aradaki sorunun aslında çözülebilir olduğunu düşündüğüm için . Her ne kadar birbirimize kırılmış olsakta bence oturup konuşursak durum çözülecektir. Seninde benimle aynı düşüncede olmanı temenni ediyorum.


Arkadaşınızla yaşadığınız bir sorunu uzlaşarak çözmek için ona bir öneri mektubu yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Sevgili Arkadaşım,

Geçen gün aramızda olan tartışma ve anlaşmazlıktan ötürü birbirimizden kırgın olmamız beni oldukça üzüyor. Seninle ben aslında güzel anlaşan insanlarız. Bence oturup konuşursak bütün anlaşmazlıklar ortadan kalkabilir.İki akıllı insan gibi beraber düşüncelerimizi açıklayalım yada yanımızda bize yardımcı olabilecek büyüklerimizi çağıralım. Böylece onlarda bizim içinden çıkamadığımız durumlarda bize yardım ederler. Her sıkıntı ve anlaşmazlık aslında bu insani çözüm biçimi ile çözülebilir. Seninde bana katılacağını düşünüyorum.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Arkadaşlarımız da bir sorun yaşadığımız ama elbette ki çözüm yolunu bulmalı uzlaşı yoluyla arkadaşlarımız da güzel ilişkiler korumalıyız iyi ilişkiler kurmakta birlikte arkadaşlarımızın da bizim de hatalarımız oldu olayları çözmek için gereklidir karşılıklı ilişkilerimizde bazen sorun yaşayabilir veya çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir bu sorunları çözmek için elbette güzel bir şekilde konuşmaları çözüm yolunu bulmalı ve arkadaşlarımızla tartışalım kalplerini kırmadan uzlaşmanın yoluna en güzel şekilde bulmalıyız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.