Ders Notları

Peki, sizin çevrenizdeki en büyük çevre sorunu nedir? Bu çevre sorunu ile mücadele eden kurumlar var mıdır?

5. Sınıf Fen Bilimleri Peki, sizin çevrenizdeki en büyük çevre sorunu nedir? Bu çevre sorunu ile mücadele eden kurumlar var mıdır? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Bizim çevremizde yer alan en büyük çevre sorunu hava kirliliği olarak söyleyebiliriz. Fabrikalar, fosil yakıtları ve aşırı araç kullanımı bölgemizde yer alan havanın aşırı derecede kirlenmesine neden olmaktadır.
Hava kirliliği ile ilgili ; belediyeler, çevre ve şehircilik bakanlığı, sivil toplum örgütleri sürekli olarak mücadele içerisinde yer almaktadır.


Soru : Siz, bu çevre sorununa yönelik ne gibi faaliyetlerde bulundunuz?


Cevap:
Bu çevre sorunu ile ilgili ; çevremizde yer alan insanların daha iyi bir hava için temiz enerjili faaliyetler hakkında konuşmalar yaptım. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Fen bilimleri ders kitabı masa önemli sorunlarımızdan biri olan ve biyoçeşitliliği dedi şekilde etkileyen yalnız biz insanlara değil hayvanlara ve bitkilere ciddi şekilde zarar veren çevre kirliliğine yer ayrıldığımız zaman bu çevre kirliliğini önlemek amacıyla elbette ki halkın bilinçlenmesi ve bu alanda sivil toplum örgütlerini ve kurulmuş olan kuruluşların bilinçli bir şekilde çalışma yapması ve çevre kirliliğini önlemek amacıyla çeşitli çalışmalarla propagandalar yapması elbetteki çevre kirliliğinin önüne geçmek için önemli etkinliklerden sayılabilmektedir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.