Ders Notları

Bir edebî mektup örneği belirleyiniz ve belirlediğiniz mektubu defterinize yazınız.

6. Sınıf Türkçe Çoklu medya ortamından ya da yazılı kaynaklardan bir edebî mektup örneği belirleyiniz ve belirlediğiniz mektubu defterinize yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Nazım Hikmet’ten Kemal Tahir’e
“Kemal kardeşim, Ellerin dert görmesin, yazdığın romanların yalnız isimlerini okumak bile yüreğime ferahlık verdi. Mademki tetkikten geçmişler, neşirlerinde mahzur görülmemiş, bütün temennim hiç olmazsa bir tanesinin bir gazetede yayınlanması ve bu suretle hem bizim güzelim Türkçemizle yeryüzünün en namuslu halklarından biri olan Türk halkına dair ne mükemmel romanlar yazabileceğinin anlaşılması, genç romancılara bir ders kitabı vazifesi görmesi, hem de sana bir miktar dünyalık sağlamasıdır.” 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Mektup örneğini yazmak istediğim zaman Türkçe dersinde bana yardımcı ol ama Türkçe dersi mi özellikle severek yaptığım Türkçede öğrenmek istediğim bir merak etmek ettiğim tüm konuları buldum Forum sayfa sitesini ziyaret ederek buradaki cevapları ve bilgilerle mektup örneğini ve usluplu bir mektubun nasıl olacağını öğrenmek ve bu konuda bilgilenmek için vermiş olduğunuz örnekle ve cevapla ödevimi tamamladım verdiğiniz cevap ve örnek sayesinde ödevimi zorlanmadan hızlı kolay bir şekilde tamamladım size çok teşekkür ederim

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.