Yapmak istediğiniz mesleğin özellikleri nelerdir? | Forum Sayfa Cevapları

Yapmak istediğiniz mesleğin özellikleri nelerdir?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Yapmak istediğiniz mesleğin özellikleri nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yapmak istediğiniz mesleğin özellikleri nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;

Öğretmenlik çok değerli ve kıymetli bir meslek. Ben öğretmen olmak istiyorum. Öğretmenlik çok güzel bir meslek. İnsanlara birşeyler öğretmek ve insanları meslek sahibi olması için eğitmek çok güzel bir duygu. Ben öğretmenleri çok severim. Öğretmenlerimiz çok iyi insanlar . Bizleri sever ve koklarlar.  Öğretmenlik mesleğinin özellikleri ; insanlarla iç içe sosyal bir ilişkide olmak, öğretmeyi ve insanları sevmek, iyi bir insan yetiştirmek için çabalamak, her zaman insanları sevmek ve yetiştirmek.


Yapmak istediğiniz mesleğin özellikleri nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Ben polis olmak istiyorum. Polislik çok güzel bir meslek. Çevremdeki arkadaşlarımın çoğu polis olmak ister ve polisleri çok sever. Arkadaşlarımın arasında babası ve annesi polis olanlarda var. İnsanlar kendi özelliklerine göre farklı meslekler severler. Öğretmenlik ve doktorlukta güzel bir meslek. Polislik sanki süper kahramanlık gibi cesur olmak. Çevremde çok iyi polisler var. Ben polisleri çok seviyorum. Onlara her gördüğümde selam veririm.

Polisliğin özellikleri; etkili ve disiplinli konuşması, ikna etmesi,  soğukkanlı ve sabırlı , güler yüzlü olması, tarafsız davranması, dürüst olması ve açık gözlü olması, misafirperver bir yapıda olması, enerjik olması , esnek bir yapıda olması, insanlara nazik davranması, sır saklamayı bilmesi, sempatik olarak insanların sevgisini kazanması, çalışkan ve insan ilişkilerinde duyarlı, planlı olması ve zamanlamayı iyi değerlendirmesi, sorumluluk sahibi, kendinden emin, zamanı iyi kullanması, ciddi, kendinden emin olması özelliklerindendir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Yapmak istediğiniz mesleğin özellikleri nelerdir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
İleride hayalini kurduğu meslek dallarından bir bilim adamıdır çünkü araştırmayı ve buluşlar bulmayı çok seviyorum atematikte problemler çözme iyi ben bilgisi dersinde deneyler yapmayı ve bu alanda araştırmalar yapmayı çok sevdiğim için bilim adamları gibi çok başarılı insanlar olmayı isterdim çünkü bilim adamları birçok alanda insan hayatını kolaylaştıracak birçok icatlara ve imkanları oluşturmaya elverişli ve akıllı insanlardır Ayrıca bilim adamları azimli özgüvenli ve kendine güvenen insanlardır bilim adamı olarak sağlık alanında birçok çalışmalar yapmak isterdim sağlık alanında tedavisi bulunmamış ve tedavisi etkin bir şekilde yapılmamış birçok hastalığın aşısını ve tedavi yollarını bulmayı denerdim
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak