Ders Notları

Birlikte yaşama kültürüne sahip bireylerin özelliklerine örnekler veriniz.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Birlikte yaşama kültürüne sahip bireylerin özelliklerine örnekler veriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Birlikte yaşama kültürüne sahip bireylerin özelliklerine örnekler veriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Birlikte yaşama kültürüne sahip bireyler, iletişim kurabilen, insanların düşüncelerine saygı gösterebilen, insanları dinlemesini bilen, sıkıntı ve anlaşmazlık anlarında sabır gösterebilen, canlıların her birinin değerli olduğunu bilen , kurallara uyan ve ortak kararlar alıp, bunlara uyabilen kimselerdir.


Birlikte yaşama kültürüne sahip bireylerin özelliklerine örnekler veriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Birlikte yaşam insanlar için olmazsa olmazdır. Bu birlikte yaşamanın en kaliteli seviyede olması ise insanların özelliklerine bağlıdır. Birlikte yaşama kültürüne sahip bireyler, kaliteli iletişim kurabilen, empati yapabilen, insanların davranış ve düşüncelerine karşı saygılı olan, belirlenmiş olan kurallara uyan, ortak kararlar alabilen , saygılı ve sevmeyi bilen, saygın ve kültürlü olan kişilerdir. Bu özelliklere sahip olan bireylerin oluşturduğu bir toplumda herkes mutlu ve huzurlu olur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İnsanlar birbirine ihtiyaç duydukları içme ihtiyaçlarının karşılanması için elbette ki birlikte yaşamak zorundadırlar. Birlikte yaşamak elbetteki beraberinde sorumlulukları ve bu görevleri getirir. Birbirimize karşı hak ve özgürlüklerimizi farkında her zaman olmalıyız beraber yaşıyorsan elbette ki birlikte yaşadığımız için çevremizdeki insanlara saygılı ve hoşgörülü olman diyebilmeliyiz Ayrıca hep beraber yaşadığımız insanlara karşı olan sorumluluklarımıza ve görevlerimizi bilerek yardımlaşma ve dayanışma çerçevesinde bir hayat kurmalıyız birlikte yaşamak elbetteki zorluklarla beraber kolaylıkları da getirmektedir kolaylıklar elbette ki insanlara Zor zamanlarında veya yardıma ihtiyaç duydukları zaman beraber yaşadıkları insanlardan yardım alması ve bunun yanı sıra ve manevi duygular dan faydalanması gibi örnekler verilebilir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.