Ders Notları

Bireylerin farklı özelliklere sahip olmalarının sağlayacağı faydalar neler olabilir?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Bireylerin farklı özelliklere sahip olmalarının sağlayacağı faydalar neler olabilir? sorusunun kısa ve uzun cevabı


Bireylerin farklı özelliklere sahip olmalarının sağlayacağı faydalar neler olabilir? sorusunun kısa cevabı;


Cevap: Toplum içerisinde yer alan farklılıklar toplumun devam edebilmesi açısından büyük bir önem taşımaktadır. Toplumun devamını sağlayan farklı meslek grupları toplum içerisinde yer alan bireylerin Farklı özelliklere sahip olması sayesinde oluşmaktadır. Doktor öğretmen Polis Eğitimci gibi bütün meslek gruplarına toplum ihtiyaç duymaktadır.


Bireylerin farklı özelliklere sahip olmalarının sağlayacağı faydalar neler olabilir? sorusunun uzun cevabı;


Cevap: Toplumda bireylerin Farklı özelliklere farklılıklara sahip olmaları toplum içerisindeki İnsanların en iyi şekilde yaşamasını sağlayacaktır.  toplum içerisinde yer alan farklılıklar ile beraber toplumun ihtiyaç duyduğu meslek grupları ortaya çıkar. Bu meslek grupları ile beraber toplumsal düzenin devamını sağlanabilir.  toplum içerisindeki farklılıklar sağlık alanında Doktorlar hizmet alanında Fırıncılar güvenlik alanında polisler temizlik alanında çöpçüler gibi birçok meslek grubuna toplum içerisinde yaşayan insanlar ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle toplum içerisinde sürekli olarak farklı düşüncelere sahip farklı özelliklere sahip insanlara ihtiyaç duyulmakta ve toplumun devamı bu şekilde sağlanabilmektedir.  toplumda bireylerin Farklı özelliklere sahip olması kötü değil tam tersine toplum Yaşamının devamı için zorunlu bir ihtiyaçtır.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.