Ders Notları

Sizin bir öğrenci olarak vatanınıza karşı sorumluluklarınız nelerdir? Anlatınız.

4. Sınıf Türkçe Sizin bir öğrenci olarak vatanınıza karşı sorumluluklarınız nelerdir? Anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizin bir öğrenci olarak vatanınıza karşı sorumluluklarınız nelerdir? Anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bir öğrenci olarak Vatanımıza karşı sorumluluklarımız en iyi şekilde derslerimize çalışarak kendimizi donanmamız ve vatanımız için en iyi şekilde ihtiyaçları doğrultusunda iyi bir meslek seçerek onun Çağdaş medeniyetler düzeyine yükseltmek olması gerekmektedir.


Sizin bir öğrenci olarak vatanınıza karşı sorumluluklarınız nelerdir? Anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bir öğrenci olarak Vatanımıza karşı sorumluluklarımızın başında derslerimize iyi bir şekilde çalışarak kendimizi geleceğe hazırlamak olarak ifade edilebilir.

Bir öğrenci olarak derslerimize çalışarak ve bizlere verilen bilgileri en iyi şekilde kullanmamız sonucunda gerekli olan bilgileri elde etmeniz ile beraber etkin bir vatandaş oluruz.

Etkin bir vatandaş olmamız durumunda ülkemizin ihtiyaçları doğrultusunda Cennet vatanımızı Çağdaş medeniyetler düzeyine çıkarmak ve dünyada söz sahibi etmek için gerekli olan her alanda bilimsel teknoloji sağlık sanat alanında çeşitli çalışmalar yaparak ülkemizi sürekli olarak bir üst basamağa çıkar ama şansımız olacaktır.

İşte bu nedenle bir öğrenci olarak sürekli olarak derslerimize çalışmalı gelecekteki hedeflerimizi belirleyerek Bu doğrultuda çalışmalar yaparak devletimizi ve milletimizi en üst seviyeye çıkarmamız bizlerin üstüne düşen sorumluluklardır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir öğrenci olarak Türk toplumuna olan vatandaşlık görevlerimizin başında öncelikle derslerimize düzgün ve doğru bir şekilde çalışarak aydınlık geleceği olan bir meslek seçimi yapmaktır. Ayrıca milletimize hayırlı bir vatandaş olmak istiyorsak seçeceğimiz mesleğin ülkemiz için verimli olabilecek birçok olanağı ortaya çıkarmasını da hedefleyebiliriz. Ayrıca ortak kullanım alanları olan parklar bahçeler toplu taşıma araçları okullar ve birçok kurum ve kuruluşları temiz tutarak burada bulunan araç ve gereçlere zarar vermeyerek vatandaşlık görevimizi yerine getiririz. Ayrıca sokaklarımızı okul bahçemize parklarımızı temiz tutmak yerlere çöp atmamak da vatandaşlık görevlerimiz arasında yer alır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.