Ders Notları

İslam dini niçin güzel ahlaklı olmamızı ister? Açıklayınız.

7. Sınıf Din Kültürü İslam dini niçin güzel ahlaklı olmamızı ister? Açıklayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
İslam dini hayatı da düzenleyen bir kurallar bütünüdür. Güzel ahlaklı olmak insanlar arasındaki huzursuzluğu yok eden en güzel kapıdır. Güzel ahlaklı bir insanla geçinmek çok kolaydır.
Her insanın öyle olmaya çalıştığı bir toplum ise çok huzurludur. Çünkü orada kimse zarar görmez ve hatalar affedilerek yapan kişi bundan pişmanlık duyar. İslam’da toplumu düzenlemeyi ve korumayı hedef almış ve zayıfların ezilmediği insanların huzurla yaşadığı bir toplum için güzel ahlaklı olmamızı istemiştir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İslam dini her zaman güzel ahlaklı olmamızı ister güzel ahlakıyla çevresindeki insanlara kendisine faydalı olan bir kişiliğe sahip olmamızı ister güzel ahlak temizliği adaleti yalan söylememeyi büyük günahlardan uzak durmayı insanlara yardımsever olmayı toplum içerisinde saygılı ve hoşgörülü yaşamayı öğütler. Güzel ahlaklı olmak bizleri daha alımlı daha hoşgörülü ve daha anlayışlı yapar özel haklı olduğumuz zaman peygamber efendimizin hayatını örnek almış oluruz çünkü peygamber efendimiz de yaşamı boyunca güzel ahlakı ile örnek olacak nitelikte bir çocuk davranışı vardır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.