Ders Notları

Kaynakların etkili kullanımı bakımından geri dönüşümün önemini araştırınız.

7. Sınıf Fen Bilimleri Kaynakların etkili kullanımı bakımından geri dönüşümün önemini araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kaynakların etkili kullanımı bakımından geri dönüşümün önemini araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Kaynakların etkili kullanımı bakımından geri dönüşümün sürekli olarak ekonomik Ailesel milletten ve birçok alanda bizlere yarar sağlayacağını ifade edebiliriz.

Kaynakların etkili kullanımı bakımından geri dönüşümü örnekler vermek gerekirse ülkemizin dışarıdan ithal ettiği ürünlerin geri dönüşümle ucuz bir şekilde elde edilmesi evsel atıkların gübre olarak tarım ekonomisine kazandırılması ve Geri dönüşümde maddelerden elde edilen Doğalgaz ile beraber ucuz bir enerji elde edilmesi bizlere etkin bir şekilde birçok alanda yarar ve insanların yaşam şekillerini ucuz ulaştıracak bir olarak sağlayacağını ifade etmemiz gerekmektedir.


Kaynakların etkili kullanımı bakımından geri dönüşümün önemini araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Kaynakların etkili kullanımı bakımından geri dönüşümü İnsanların hayatına iyi bir şekilde adapte olması sonucunda bizlere birçok kolaylık sağlayacağını ifade edebiliriz.

Kaynakların etkili kullanımı bakımından geri dönüşüm İnsanların hayatına örnekler vermek gerekirse insanların günlük hayat içerisinde kullanmış oldukları araç ve gereçlerin üretimi yapan fabrikalara plastik Demir ve kağıt olarak ucuz hammadde verilmesi sonucunda insanlara gelecek olan araç ve gereçlerin ucuz bir şekilde hayatlarını adapte olması sonucunda ekonomik olarak ailelerin ve milletin refah seviyesinin artacağını ifade edebiliriz.

Ayrıca ülkemizin üretime katkı sağlayacak olan hammaddeleri dışarıdan elde etmemesi ve bu hammaddeleri içeriden kolay bir şekilde Geri dönüşümden kazandırılması sonucunda ekonomik olarak cari açığını azalacağı ve devletin hızlı bir şekilde artı vererek ekonomiye yatırımlar yapabileceğini de ifade ederek geri dönüşümün etkin bir şekilde kullanımını ne kadar önemli olduğunu ifade etmemiz doğru olacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kaynakların verimli kullanılması üretilen olan tüm maddelerin geri dönüşümü Ayrıca üretilen maddeler de tüketimi azaltmak veya gereksiz tüketiminin önüne geçmek elbetteki çevre ve doğa temizliği ve doğal güzelliğini korunması için gerekli olan temel bir alışkanlıktır. Kaynaklar su elektrik gibi doğal kaynakları tasarruflu ve bilinçli bir şekilde kullanmak elbetteki elimizdedir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.