Ders Notları

Karışımların ayrılmasının ülke ekonomisine katkısını ve kaynakların etkili kullanımı bakımından önemini arkadaşlarımızla tartışalım.

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Karışımların ayrılmasının ülke ekonomisine katkısını ve kaynakların etkili kullanımı bakımından önemini arkadaşlarımızla tartışalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Karışımların ayrılmasının ülke ekonomisine katkısını ve kaynakların etkili kullanımı bakımından önemini arkadaşlarımızla tartışalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Karışımların ayrılmasının ülke ekonomisine katkı çok büyüktür. Ülkelerin atıklarından bir çok ek madde elde etmesi ve bu maddelerden ucuz bir şekilde enerji elde etmesi sayesinde gelir olarak bir çok fayda sağlamaktadır. Ülkeler karışımların ayrılması ile birlikte ithal olarak elde edecekleri ürünleri atıklardan elde ederek ülke içerisinde ekonominin kalkınmasını sağlaması amaçlanmakla birlikte bununla birlikte çevrenin korunması ve çevrenin geliştirilmesi sağlanmaktadır.


Karışımların ayrılmasının ülke ekonomisine katkısını ve kaynakların etkili kullanımı bakımından önemini arkadaşlarımızla tartışalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Günümüzde karışımların ayrılmasına ülkeler büyük bir önem vermeye başladılar. Ekonomik olarak, çevresel olarak, doğanın korunması, gerekli iş alanlarının açılması ve ucuz enerji elde etmek gibi bir çok yarar sağlamaktadır. İşte bu nedenle ülkemizde de son bir kaç yıl içerisinde atıkların ayrışmasına karşı büyük bir çaba sağlanmaktadır.

Karışımların ayrılmasının ülke ekonomisine katkı bir çok yönde olduğu görülmektedir. Çevremizde ve okulumuzda da insanlara karışımların ayrılmasının ülkemize kattığı değer, çevrenin korunması yönünde ne kadar değerli olduğunu anlatmalı bu yünde devletimize katkı sağlayarak ekonomik olarak güçlenmesini ve doğanın korunması hep bir elden sağlanması gerekir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Fen bilgisi ders kitabı mızda bulunan karışımların ayrılması ve bu karışımlar ayrıldığı zaman elde edilen hammadde ve hammaddenin ülke içerisinde ve ülkeler arasında satılarak elde edilen ekonomi ve yüksek elbetteki ülkemiz için oldukça faydalıdır. Fen bilgisi dersi mi yaparken yukarıda vermiş olduğunuz bilgilerden faydalanarak ödevimi tamamladım verdiğiniz cevapları çok beğendim derslerimi yaparken hiç zorlanmadım araştırmak istedim bu konuyu hemen hızlı bir şekilde bulabildim Forum sayfa sitesi ailesine çok teşekkür eder başarılı cevaplarınızı her zaman beğendiğimi söylemek isterim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.