Sürtünme kuvveti ile günlük hayatımızın hangi alanlarında karşılaştığımızı araştırınız.


Fen Bilimleri Öğretmeni

5. Sınıf Fen Bilimleri Sürtünme kuvveti ile günlük hayatımızın hangi alanlarında karşılaştığımızı araştırınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Sürtünme kuvveti ile günlük hayatımız birbirlerine temas halinde bulunan iki cismin yüzeyleri arasındaki pürüzlülük sebebi ve güz bir yüzey olmaması sonucunda oluşan kuvvete sürtünme kuvveti adı verilir. . Sürtünme kuvveti, yüzeylerin birbiri üzerinden kaymasını engelleyen bir kuvvettir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Sürtünme kuvveti ile günlük hayatımızın hangi alanlarında karşılaştığımızı araştırınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Sürtünme kuvveti günlük hayatımızda karşılaşmış olduğumuz alanlara ve durumlara örnek vermek istediğimiz zaman örneğin araba sürdüğüm zaman bisiklet sürdüğümüz zaman yürüdüğümüz zaman merhaba herhangi bir şeyi bir yerden bir yere gittiğimiz zaman sürtünme kuvvetine örnek olarak verilebilir sürtünme kuvveti çizime göre ve Okan kuvvete göre değişiklik göstermekle beraber maddenin cinsine göre ve bulunduğu alana göre de farklılık gösterebilirim gördüğümde kuvveti yeter yaşamaya sebep olur.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!