Ders Notları

Büyüyünce anne ve babanız için neler yapmak istersiniz?

4. Sınıf Türkçe Büyüyünce anne ve babanız için neler yapmak istersiniz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Büyüyünce anne ve babanız için neler yapmak istersiniz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Beni büyüten bu yaşa getiren anne ve babamın benim üzerimdeki emekleri çok büyüktür. Benim okuyup yazmamı öğreten, her zorluktu benim yanımda olan, anne ve babama minnet duyuyorum. Onun içinde yetişkin birey olduğum zaman, onlar yaşlanmış olacak. Onlara güzel, rahat bir yaşam vermeyi hayal ediyorum.


Büyüyünce anne ve babanız için neler yapmak istersiniz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Bugüne kadar benim için uğraşıp didinerek, beni vatanıma milletime hayırlı bir evlat olarak yetiştirmeye çalışan anne ve babama karşı her zaman minnet duyacağıma eminim. Bende onlar için elimden geleni yapmak isterim.

Benim bir meslek edinmem için uğraşan çabalayan, anne ve babamı bende büyüyünce artık daha rahat etmelerini, yorulmamalarını, huzurlu ve mutlu günler geçirmelerini, ihtiyaçlarını her zaman giderebilecek imkanlar vermeyi elimden geldiği kadar anne ve babamın kalbini kırmamayı, onları üzecek bir şey yapmamaya gayret ederim.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Büyüdüğümüz zaman anneye babamıza bize verdikleri emeklerden dolayı saygılı olmalı onların maddi manevi desteklerde bulunmalı ve onlara layık istedikleri bir evlat olmak için çalışmalıyız. Annemiz ve babamız bebekliğim bizden büyüyene kadar bizi karşılıksız bir şekilde şefkatle büyütürler ve hayata en güzel şekilde karşılaşan bilmemiz için ellerinden gelen tüm çabayı harcarlar. Büyüdüğümüz zaman anneye bağımızda beraber güzel vakit geçirmek isteriz. Anne ve babamızın hakkı asla ödenmez. Anne ve babamıza en güzel şekilde yardım etmek onlara layık ve istedikleri bir evlat olmak önemlidir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.