Büyüyünce kendinizi nerede görmeyi hayal ediyorsunuz? | Forum Sayfa Cevapları

Büyüyünce kendinizi nerede görmeyi hayal ediyorsunuz?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Büyüyünce kendinizi nerede görmeyi hayal ediyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Büyüyünce kendinizi nerede görmeyi hayal ediyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Hayalimdeki meslek her zaman doktor olmaktır. İnsanlara yardım etmeyi insanların sağlıklarını kontrol etmeyi, temiz olmayı sağlıklı beslenmeye dikkat ederim, bu konudada kendimi eğitmekte ve geliştirmekteyim. Bol bol matematik ve fen bilgisi derslerine önem vermekteyim.


Büyüyünce kendinizi nerede görmeyi hayal ediyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Küçükken çocuklara soru sorulduğunda ailelerinin baskısıyla oluşturulan hayaller söylerler, klişe bir şekilde doktor, avukat, mühendis gibi meslekleri söyleriz. Fakat, büyüyünce kendimizi nerede görmemiz konusunda cevap verecek olursak, öncelikle çocuğun kendini tanıması, kendini tanıyıp mutlu olacağı yaptığı meslekten huzur bulacağı bir konum hayal etmesi gerekmektedir. İnsan kendini mutlu eden ve hiç bir zaman değiştirmeyen bazı değerler bulunur. Hayallerimize bunları yerleştirdiğimiz zaman bizi mutlu etmeyecek hayaller kurmamış oluruz.

Ben kendimden ele aldığım zaman resim çizmeyi, müzik dinlemeyi, insanlarla konuşmayı seven birisiyim bunun yanında tarih ve eski zamanları araştırmayı seviyorum. Yani sanatsal ve sözel ağırlıklarım fazla, bu durumda benim boş bir hayal kurarak mühendis veya doktor olma ihtimalim bulunmuyor, fakat bir tarihçi, bir arkeolog, bir ressam veya bir yazar olabilirim. Belkide gazetecilik mesleğini seçebilirim.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Büyüyünce kendinizi nerede görmeyi hayal ediyorsunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!