Ders Notları

Büyüyünce kendinizi nerede görmeyi hayal ediyorsunuz?

4. Sınıf Türkçe Büyüyünce kendinizi nerede görmeyi hayal ediyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Büyüyünce kendinizi nerede görmeyi hayal ediyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Hayalimdeki meslek her zaman doktor olmaktır. İnsanlara yardım etmeyi insanların sağlıklarını kontrol etmeyi, temiz olmayı sağlıklı beslenmeye dikkat ederim, bu konudada kendimi eğitmekte ve geliştirmekteyim. Bol bol matematik ve fen bilgisi derslerine önem vermekteyim.


Büyüyünce kendinizi nerede görmeyi hayal ediyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Küçükken çocuklara soru sorulduğunda ailelerinin baskısıyla oluşturulan hayaller söylerler, klişe bir şekilde doktor, avukat, mühendis gibi meslekleri söyleriz. Fakat, büyüyünce kendimizi nerede görmemiz konusunda cevap verecek olursak, öncelikle çocuğun kendini tanıması, kendini tanıyıp mutlu olacağı yaptığı meslekten huzur bulacağı bir konum hayal etmesi gerekmektedir. İnsan kendini mutlu eden ve hiç bir zaman değiştirmeyen bazı değerler bulunur. Hayallerimize bunları yerleştirdiğimiz zaman bizi mutlu etmeyecek hayaller kurmamış oluruz.

Ben kendimden ele aldığım zaman resim çizmeyi, müzik dinlemeyi, insanlarla konuşmayı seven birisiyim bunun yanında tarih ve eski zamanları araştırmayı seviyorum. Yani sanatsal ve sözel ağırlıklarım fazla, bu durumda benim boş bir hayal kurarak mühendis veya doktor olma ihtimalim bulunmuyor, fakat bir tarihçi, bir arkeolog, bir ressam veya bir yazar olabilirim. Belkide gazetecilik mesleğini seçebilirim.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Büyüdüğüm zaman kendimi hayal ettiğim meslekte ve sahip olacağım kariyerli hiç hayatımda düşünüyorum ben büyüdüğüm zaman öğretmenim gibi başarılı bir öğretmen ve eğitimci olmak istiyorum bu alanda kendimi geliştirmek çocukları sevmek okula ve öğrencilere değer vermek gerektiğini biliyorum öğretmenimin bize verdiği eğitim öğretim ve ahlaki değerleri birçok yeni nesle aktarmak en büyük hayallerim arasında yer almaktadır ileride bu alanda kendimi geliştirmek bilgilendirmek ve kendime bu alanda görmek çok isterim

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.