Ders Notları

Ramazan ayını diğer aylardan ayıran özellikler nelerdir? Düşününüz.

5. Sınıf Din Kültürü Ramazan ayını diğer aylardan ayıran özellikler nelerdir? Düşününüz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Ramazan ayını diğer aylardan ayıran özellik; o ayda orucun farz olması, şeytanların bağlanması, sevapların kat kat verilmesi ve içerisinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi ‘nin olmasıdır.
Ramazan ayında herkesin sahura kalkması, iftarı heyecanla beklemesi, yemekler ve tatlılar yapılması da ayrı bir güzelliktir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ramazan ayında siyahların yapıldığı ibadetlerin edildiği bolca kur’an-ı Kerim okunduğu Ayrıca bu ayda Kadir gecesi gibi biri olduğunu Ayrıca aramadım oldukça fazla olduğu tutularak nefsimizin tatmin edildiği bir ay olduğunu söyleyebiliriz. Ramazan ayı bolluk ayıdır. Ramazan ayı ibadet ayıdır Ramazan ayında bolca dua yapılmalıdır Ramazan ayında kur’an-ı Kerim indirilmiştir özellikle gecesinde bol toprağın okunmalıdır Ayrıca Ramazan ayında bolca salavat dua edilmelidir namazlara dikkat çeken bu ayda hayırların çok fazla olduğu bilinmektedir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.