Hiç resim sergisi gezdiniz mi, neler gördünüz? Sizce ressam ve şairlerin ortak noktaları nedir? | Forum Sayfa Cevapları

Hiç resim sergisi gezdiniz mi, neler gördünüz? Sizce ressam ve şairlerin ortak noktaları nedir?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Hiç resim sergisi gezdiniz mi, neler gördünüz? Sizce ressam ve şairlerin ortak noktaları nedir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hiç resim sergisi gezdiniz mi, neler gördünüz? Sizce ressam ve şairlerin ortak noktaları nedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Resim sergisine gittim. Gittiğim resim sergisinde ressamlar kendi hayal duygularını ve dünyalarını içinde oldukları resimle canlandırdıklarını fark ettim.

Ressamlar, şairler gibi iç dünyalarında yaşadıkları duygu ve düşünceleri aktarırlar. Şairler bunu söz ve yazı ile süsleyerek şiir haline getirirken, ressamlar ise bunu fırçaları ve kalemleri ile renklere aktararak renkler ile tuvallere işlerler.


Hiç resim sergisi gezdiniz mi, neler gördünüz? Sizce ressam ve şairlerin ortak noktaları nedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Şiir ve resim birbirinden farklı sanat dallarıdır. Bir tanesi yazılır diğeri ise çizilir. İlk bakışta birbirinden çok ayrı görünse de aslında benzer yönleri bulunan iki sanattır.

Ressam ve şairin ortak noktası her ikisi de duygu ve düşüncelerini kendi hayal dünyalarını yaptıkları işlerle dışarıya yansıtırlar. Ressam duygularını anlatmak için çizmeyi tercih ederken şair ise yazmayı tercih etmiştir. Her iki sanatı da icra edebilmek için ince ruhlu duygusal sanat becerisi olması gerekir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Hiç resim sergisi gezdiniz mi, neler gördünüz? Sizce ressam ve şairlerin ortak noktaları nedir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!