Yakın çevrenizde doğal güzelliğe sahip nereleri gezdiniz? | Forum Sayfa Cevapları

Yakın çevrenizde doğal güzelliğe sahip nereleri gezdiniz?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Yakın çevrenizde doğal güzelliğe sahip nereleri gezdiniz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yakın çevrenizde doğal güzelliğe sahip nereleri gezdiniz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Ben İstanbul’da yaşıyorum. Yakın çevremde doğal güzellik olarak geçen haftalarla ailem ile birlikte Bolu Yedigöllere, abant gölüne ve gölcük tabiat parkına gittik. Bu üç göl arasında beni en çok büyüleyen büyük göl, nazlıgöl, sazlıgöl, incegöl, küçükgöl, seringöl ve derin göl adları verilmiş, harika bir yeşili ve doğası olan yedigöllerdi.


Yakın çevrenizde doğal güzelliğe sahip nereleri gezdiniz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : İstanbul’da yaşadığım için yakın çevremde doğal güzellik sizinde bildiğiniz gibi oldukça fazladır. Ben en yakın zamanda ailemle beraber gittiğim Bolu’dan bahsetmek istedim. Bolu’da şehirden biraz uzakta kalan yedigöller’e, abant gölü ve gölcük tabiat parkına gittik. Aralarında en çok yedi ayrı gölden oluşan yedigöllerdi.

Bunlar büyükgöl, küçükgöl, derin göl, serin göl, ince göl, nazlı göl, sazlı göl isimlendirilmiş, heyelandan dolayı oluşmuş aynı alan üzerinde yedi adet göldü. Bu göllerden bir gölün kurumaya başladığını öğrendiğimde çok üzülmüştüm. Yemyeşil doğasıyla orman denizi olarak hatırlanabilecek bir yerdi. Şimdi büyüdüğümde bir hayalim var. Arkadaşlarımla toplanıp yedigöllerde kamp yapmak, umarım ileride bu hayalimi gerçekleştiririm.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Yakın çevrenizde doğal güzelliğe sahip nereleri gezdiniz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!