Ders Notları

Cami musikisi ne demektir? Araştıralım.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Cami musikisi ne demektir? Araştıralım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Cami musikisi ne demektir? Araştıralım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Cami musikisi Cami içerisinde ibadetten önce ibadet esnasında ve ibadetten sonra doğaçlama bir şekilde yapılan Hafızada yer alan melodileri kullanılarak ortaya çıkan musikiye Cami Musikisi adı verilir.


Cami musikisi ne demektir? Araştıralım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Cami Musikisi Cami içerisinde İnsanların ibadetlerinden önce ibadet sırasında ve ibadetlerinden sonra doğaçlama bir şekilde hafızada yer alan melodilerin bir araya getirerek yapmış oldukları musikiye Cami Musikisi adı verilmektedir.

Cami musikisinde hiçbir şekilde çalgı aletleri kullanılmamaktadır. Cami musikisine Örnek vermek gerekirse müezzin veya imamın yapmış olduğu kamed dua tesbihat zikir salavat gibi kavramlar Cami musikisine verilebilecek en güzel örneklerden birkaç tanesi olarak Aklımızın bir köşesinde yer alması gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Camide ibadet yapılmadan önce veya sohbet başladıktan sonra başlamadan önce yapılan melodili ses çıngısina cami musikisi denmektedir. Cami musikisi genellikle sohbete başlamaya yakın cemaate sunulan ince melodiler dir.

  2. Ödevlerimi yaparken sitenizei ziyaret edip ödevlerimi yapıyorum. Din kültürü dersi ayrıca günlük hayatımızda benimsemiş olduğumuz ahlaki ve birçok olumlu davranışı getiren bir derstir. Din kültürü dersi ile Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem’in yaşamini ve Müslümanların yapmış olduğu birçok etkileri görebiliyoruz. Öğretmenimin verdiği veya not olarak aldığım bir çok bilgiyi sizin sayenizde edine biliyorum. Bu yüzden size teşekkürlerimi sunuyorum

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.