Ders Notları

Dua ne demektir? Hangi durumlarda dua ederiz? Araştıralım.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dua ne demektir? Hangi durumlarda dua ederiz? Araştıralım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Dua ne demektir? Hangi durumlarda dua ederiz? Araştıralım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Dua bir müslümanı Yüce Allah Celle Celalühü den isteklerini ihtiyaçlarını ve yardımını istemesi olayla dua adı verilir. Allah Celle Celalühü hemen hemen bütün konularda dua edebiliriz milletimiz vatanımız Türk milleti Müslüman Metin ailemiz öğretmenlerimiz kardeşlerimiz arkadaşlarımızla ilgili sürekli olarak ondan Yardım ister ve ancak o bize yardım edebilir.


Dua ne demektir? Hangi durumlarda dua ederiz? Araştıralım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Dua Yüce Allah Celle Celalühü ile Müslümanlar arasında iletişimi sağlayan sohbet olarak adlandırılabilir. Dualar içerisinde Yüce Allah Celle Celalühü den dilediğimiz her şeyi isteyebilir ve Verdiği nimetler için şükrederiz. Ayrıca dualarımızda Müslüman kardeşlerimize yardıma muhtaç olan insanlara zor durumda olan Milletler’e dua diyebiliriz duada dikkat etmemiz gereken en önemli konu ise dualarımızı en iyi şekilde yaparak acizliğimi ve ihtiyacımızı yaratıcımız yüce Allah’a göstermemiz gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Dua Müslümanların pek bir arkadaşı olan ablam tahlilde konuşması ondan istemesi sıkıntılarını ve üzüntülerini ona belirtmesi ve sonsuz bir nimet ve bağışlamak kapısıdir.Allah vaad eden bir şey istediğimiz zaman ellerimizi açıp salavat getirdikten sonra istediğimiz ne varsa veya şikayetimiz Hamdi mız tövbemiz neye göre ise onu duada belirtebiliriz. Dua ederek huzur bulabiliriz. Dua ederek günahlarımızdan arana biliriz. Dua ederek Allahu Teala de’nin sonsuz nimetler ile olan Cennet kapısını açabiliriz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.